Szafki łazienkowe z umywalkami – zastosowanie i montaż
Szafki łazienkowe z umywalkami – zastosowanie i montaż

Połączenie szafki łazienkowej z umywalką pozwala dyskretnie zamaskować instalację wodną, aby nie szpecić dopracowanej do perfekcji aranżacji. Dodatkowo zyskujemy sporo miejsca na przechowywanie detergentów, ręczników czy kosmetyków. Na rynku dostępny jest szeroki wybór umywalek z szafkami łazienkowymi, dedykowanych zarówno dużym, jak małym łazienkom (np. Cersanit, Koło, Brylant). Jeśli szafka z umywalką kojarzy Ci się z nudnym, przestarzałym designem, polecamy zerknąć na produkty marki Opal czy Silver. Zaprojektowane w nowoczesnym stylu szafki łazienkowe z umywalkami posiadają swój unikalny charakter, zdecydowanie odbiegający od mebli sprzed kilku dekad. Wkomponują się one w każdą, współczesną, modną aranżację. Podwieszane szafki łazienkowe z umywalką dodatkowo ułatwiają sprzątanie i zachowanie czystości w łazience, a w razie jej zalania, pozostaną nietknięte. Umywalka zamontowana w blacie szafki łazienkowej to rozwiązanie nie tylko praktyczne, ale także prezentujące się bardzo elegancko w każdym wnętrzu.

Montaż umywalki z szafką łazienkową
Montaż umywalki z szafką łazienkową nie należy do skomplikowanych zadań. Najpewniej poradzisz sobie z nim bez pomocy fachowców – zwłaszcza, jeśli lubisz prace montażowe wykonywać samodzielnie. Należy jedynie trzymać się kilku zasad i przestrzegać instrukcji producenta wybranego modelu. Potrzebne mogą być także: ołówek, miarka, poziomica, śrubokręt, młotek, wiertarka, wiertła do betonu, wyrzynarka, kombinerki, klucz nasadowy, klucz nastawny oraz piła. Pamiętajmy, by przed montażem umywalki z szafką upewnić się, czy instalacja wodna jest sprawna oraz dokładnie zapoznać się z instrukcją producenta i warunkami gwarancji.
Najpierw wyznacz wysokość, na jakiej ma być zawieszona szafka łazienkowa. Wysokość na jakiej powinno zamontować się umywalkę, aby dorosły domownik mógł z niej wygodnie korzystać, wynosi ok. 85 cm. Zmierz odległość zawieszek szafki od podłoża i rozstaw między zawieszkami.
Narysuj ołówkiem na ścianie wymierzone wcześniej miejsca wiercenia otworów na kołki rozporowe i śrubę mocującą, używając poziomicy.
Wywierć otwory pod listwy montażowe, które należy przytwierdzić do ściany za pomocą kołków rozporowych. Pamiętaj, by używać odpowiednich kołków do danego rodzaju ściany.
Przed zamocowaniem zawieszki szafki na listwach montażowych, należy je poluzować.
Zawieś szafkę łazienkową na listwach montażowych. Jeśli chcesz się upewnić, czy szafka jest poprawnie zamontowana, sprawdź jej wypoziomowanie. Zawieszki ułatwiają odpowiednie ułożenie szafki łazienkowej. Od tego zależy m.in. właściwe funkcjonowanie szuflad.
Montujemy umywalkę. W miejscu przylegania szafki łazienkowej do ściany dobrze jest położyć silikon, aby zapobiec dostawaniu się tam wody.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Wersje językowe
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl