Wybieramy baterie łazienkowe. Na co zwrócić uwagę?
Wybieramy baterie łazienkowe. Na co zwrócić uwagę?

Umiejętne wyposażenie łazienki to nie tylko wybór odpowiedniego koloru kafli czy zestawu mebli. Planując wystrój tego pomieszczenia warto zadbać również o detale, które uzupełnią jego styl lub staną się akcentami zwracającymi uwagę w całej aranżacji. Jednym z takich elementów będzie dobranie baterii łazienkowych. Czym kierować się podczas zakupu?

Wybieramy baterie łazienkowe. Na co zwrócić uwagę?

Estetyka i funkcjonalność w jednym produkcie

Kategoria, w jakiej mieści się armatura sanitarna, jest niezwykle szeroka, a producenci dodatkowo nie ułatwiają wyboru, co roku poszerzając ofertę o kolejne wzory. Są jednak pewne fundamentalne cechy, które powinny pojawić się w produkcie, będącym celem zakupu. Bez względu na to, czy jest nim bateria umywalkowa, wannowa, czy natryskowa, każda z nich musi być tak samo estetyczna jak i funkcjonalna.

Wydawałoby się, że znalezienie pasującej do wnętrza i dobrze działającej baterii jest zadaniem stosunkowo prostym. Problemy jednak pojawiają się w momencie, gdy zaczynamy przeglądać produkty i po zaznajomieniu się ze specyfikacją kilkunastu modeli mamy trudność w podjęciu decyzji, który będzie najlepszy. W takim momencie z pomocą przychodzi zawężenie kryteriów poszukiwań do kilku kluczowych parametrów produktu.

Jak dobrze wybrać spośród setek wzorów?

Zanim rozpoczniemy poszukiwania idealnego produktu, warto odpowiedzieć sobie na pytanie: co konkretnie chcemy kupić? Czy bateria ma być łatwa w obsłudze i wytrzymała? A może interesuje nas finezyjny produkt, który będzie stanowił zagadkę dla naszych gości w trakcie mycia rąk? Kolejne kryterium to np. półka cenowa. Przyjmując takie założenia ułatwimy sobie zadanie, nie musząc poszukiwać spośród setek dostępnych wzorów i koncentrując się na konkretnej grupie produktów, np. „kompaktowej baterii stojącej do 200 zł”.

Po ograniczeniu wyboru do produktów o określonych cechach zazwyczaj wyłania się od kilku do kilkudziesięciu modeli spełniających nasze podstawowe wymagania. Na tym etapie najczęściej podejmujemy już decyzję o zakupie i tutaj kluczowe będą aspekty wizualne oraz to, jak konkretny produkt będzie wpisywał się w styl naszej łazienki. Wybór klasycznej, chromowanej baterii może okazać się o wiele lepszym rozwiązaniem niż zakup nowoczesnego modelu w czarnym, matowym kolorze. Znaczenie będzie miał również sposób montażu – w zestawieniu z posiadaną wanną, bateria stojąca może wyglądać dużo lepiej, niż odmiana ścienna.

Bateria łazienkowa na lata – czy to możliwe?

Na rynku armatury łazienkowej dostępne są produkty o ponadczasowym wzornictwie i trwałości gwarantującej możliwość wieloletniego użytkowania. Nie ma potrzeby chodzenia na kompromis, wybierając pomiędzy jakością i wyglądem urządzenia. Ponieważ obecnie producenci zorientowani są na dostarczanie interesującego wyglądu w pakiecie z jakością, z łatwością znajdziemy baterię, która będzie charakteryzować się niskim zużyciem wody, wysoką ergonomią i jednocześnie doskonale prezentować się w łazience.

Duże nasycenie produktami branży armatury łazienkowej to przede wszystkim korzyść dla klienta. Baterie trafiające na rynek cechują się coraz większą niezawodnością, poprzedzoną testami wytrzymałościowymi i badaniami szczelności. Wiele firm przed uruchomieniem sprzedaży eksperymentuje z takimi parametrami jak zasięg wlewki i tryb niskiego zużycia wody, pojawia się również coraz więcej modeli z wymyślnymi i nieoczywistymi manipulatorami jako alternatywa tradycyjnych pokręteł. W efekcie do rąk otrzymujemy dopracowane w każdym szczególe produkty, do których dołączona jest zazwyczaj co najmniej 7-letnia gwarancja.

Zobacz również:

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Wersje językowe
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl