Brodzik kamienny. Zalety i wady brodzików prysznicowych z kamienia naturalnego
Brodzik kamienny. Zalety i wady brodzików prysznicowych z kamienia naturalnego

Brodzik z kamienia mineralnego to elegancka i nowoczesna alternatywa dla bardzo popularnych obecnie brodzików akrylowych. Kamienne brodziki prysznicowe dopiero podbijają serca polskich designerów. Czym wyróżniają się spośród innych, dostępnych na rynku brodzików? Z jakich typów kamienia się je wykonuje? Jaki model wybrać – brodzik granitowy czy może kwarcytowy? I czy trzeba zamawiać taki brodzik na wymiar? Specjalnie dla Was postaramy się odpowiedzieć na najczęściej zadawane pytania, dotyczące brodzików z naturalnego kamienia.

Brodzik kamienny, akrylowy czy jeszcze inny – rodzaje brodzików

Obecnie na rynku znaleźć można wiele modeli brodzików prostokątnych, różniących się od siebie pod względem rodzaju użytego surowca, kształtu, rozmiaru czy koloru. W zależności od wybranego materiału brodzik posiada inny wygląd, właściwości i cenę. Do wyboru pozostają m.in. brodziki akrylowe, stalowe, ceramiczne i kamienne.

[product search="brodzik kamienny" limit="4"]

  • Brodzik akrylowy jest lekki, gładki i przyjemnie ciepły w dotyku, jednak należy kupić produkt najwyższej jakości, ponieważ cienki i słaby akryl może szybko zżółknąć i ulec zarysowaniu. Plusem jest możliwość prostej i niedrogiej, całkowitej regeneracji po latach użytkowania.
  • Brodzik ceramiczny jest trwały, odporny na zarysowania i stabilny, jednak ciężki.
  • Brodzik kompozytowy produkuje się z kruszywa mineralnego połączonego z żywicami. Do wyboru pozostają różnorodne warianty kolorystyczne. Może być drogi.
  • Brodzik z konglomeratu zbudowany jest głównie z marmuru, co zapewnia mu wysoką wytrzymałość. Jest także ciepły w dotyku i gładki. Bywa drogi.
  • Brodzik z kamienia, wykonany np. z granitu, jest elegancki, odporny na uszkodzenia, wytrzymały na nacisk (nawet 800 kg!) i łatwy do utrzymania w czystości. Kamień tłumi dźwięk spadającej wody i kumuluje ciepło.

Kąpiel na kamiennym brodziku jest prawdziwą przyjemnością

Kąpiel na kamiennym brodziku jest prawdziwą przyjemnością

Brodzik kamienny – krótka charakterystyka

Brodzik z kamienia, dzięki zastosowaniu wyselekcjonowanego materiału mineralnego i innowacyjnej technologii produkcji, charakteryzuje się niepowtarzalną, efektowną strukturą oraz wyjątkowymi właściwościami użytkowymi, nadając kabinie prysznicowej i całej łazience eleganckiego i wyrafinowanego, a przy tym minimalistycznego i naturalnego wyglądu. Do niedawna kamienny brodzik kwadratowy, ze względu na bardzo wysoką cenę (dochodzącą do nawet kilku tysięcy złotych!) i ograniczoną dostępność, był na polskim rynku towarem luksusowym. Na ogół trzeba też było zamawiać taki brodzik na wymiar, co zwiększało koszt i wydłużało czas inwestycji. Dzisiaj praktycznie każdy może sobie na ten luksus pozwolić, ponieważ ceny brodzików kamiennych niewiele różnią się od cen brodzików akrylowych. Brodziki z kamienia dostępne są obecnie w różnych rozmiarach, co ułatwia znalezienie modelu dopasowanego do gabarytów posiadanej łazienki.

Unikatowa powierzchnia brodzika kamiennego Pureze DURSTONE

Unikatowa powierzchnia brodzika kamiennego Pureze DURSTONE

Niezwykłe właściwości brodzików z kamienia

Brodzik z kamienia stanowi niezwykle nowoczesne i praktyczne rozwiązanie do każdej łazienki, służąc domownikom swoimi wyjątkowymi właściwościami i pięknie wyglądając przez długie lata. W mieszkaniu miłośnika stylu eko i minimalistycznego to element niemalże obowiązkowy. Kąpiel na kamieniu jest komfortowa i dyskretna, ponieważ kamień świetnie wycisza hałas opadającej wody. Warto wybrać model o niejednorodnej, matowej powierzchni. Dzięki temu, dno nie jest śliskie, co zwiększa bezpieczeństwo użytkowania kabiny (to bardzo ważne zwłaszcza w łazienkach, z których korzystają małe dzieci oraz seniorzy).

Zobacz także:

Kamienny brodzik długo utrzymuje ciepło, dlatego bardzo przyjemnie się na nim stoi. Jest też odporny na ścieranie, zaplamienia, wybrane substancje chemiczne i gwałtowne zmiany temperatur, co w łazience występuje bardzo często. Co więcej, kamienna powierzchnia wykazuje właściwości antybakteryjne, więc jeśli przywiązujesz priorytetową wagę do higieny, to idealna opcja dla Ciebie i Twoich bliskich. Brodzik kamienny jest łatwy i szybki w samodzielnym montażu. Proces montażu właściwie nie różni się od montażu tradycyjnego brodzika akrylowego. Brodzik kamienny możesz zamocować bezpośrednio na posadzce lub delikatnie poniżej jej poziomu, by idealnie „wtopił się” w podłogę.

Brodzik kamienny Pureze DURSTONE możesz zamontować na równi z podłogą

Brodzik kamienny Pureze DURSTONE możesz zamontować na równi z podłogą

Z czego produkuje się brodziki z kamienia?

Brodziki kamienne produkowane są z różnych rodzajów kamienia. Najczęściej używa się marmuru, granitu i kwarcytu. Należy pamiętać, że w zależności od zastosowanego surowca, nasz brodzik z kamienia będzie posiadał nieco inny wygląd oraz inne właściwości. Niektóre kamienie, np. marmury, są bardzo wrażliwe na środki zasadowe, np. detergenty z wysoką zawartością chloru, którymi często czyścimy łazienki.

Zwróć uwagę na właściwości kamienia, z którego wykonano Twój brodzik

Zwróć uwagę na właściwości kamienia, z którego wykonano Twój brodzik

Dbanie o brodziki kamienne. Jak wyczyścić brodzik z kamienia?

W zależności od rodzaju kamienia, z którego wykonano brodzik, będziemy go czyścić nieco inaczej, dlatego w zakresie czyszczenia i konserwacji posiadanego modelu najlepiej kierować się zaleceniami producenta (zazwyczaj znajdują się w instrukcji montażu lub w odrębnej ulotce dołączanej do produktu). Przestrzeganie wskazówek producenta jest podstawą zachowania gwarancji. Brodzik z kamienia z reguły nie sprawia trudności z utrzymaniem go w czystości, co wynika z naturalnych właściwości surowca. Aby uniknąć uporczywych, starych, trudnych do usunięcia zabrudzeń, regularnie przemywaj powierzchnię brodzika miękką ściereczką nasączoną delikatnym detergentem, np. płynem do mycia naczyń, a następnie dokładnie spłucz wodą. Brodzik granitowy jest bardzo łatwy w pielęgnacji. Pamiętaj jednak, by do jego czyszczenia nie używać środków wybielających. Warto zaimpregnować kamienny brodzik. Zabezpieczysz go w ten sposób przed zabrudzeniami i osadami.

Brodzik z kamienia bez problemu utrzymasz w idealnej czystości

Brodzik z kamienia bez problemu utrzymasz w idealnej czystości

Wady brodzików z kamienia naturalnego

Brodzik z kamienia stanowi efektowną, przyjazną naturze alternatywę dla brodzika akrylowego, stalowego czy ceramicznego. Jest też relatywnie niedrogi, dlatego naprawdę trudno doszukać się w tym rozwiązaniu istotnych wad. Chyba jedynym minusem kamiennego brodzika jest jego waga, która może dochodzić do ok. 50 kg. Niektóre modele posiadają dość śliską powierzchnię, dlatego warto wybrać brodzik ze zmatowionym dnem o antypoślizgowych właściwościach. Zmatowienie można też zlecić po zakupie albo dokupić do brodzika antypoślizgowe maty. Dzięki temu, znacząco zmniejszymy ryzyko upadku. Należy dokładnie zapoznać się z właściwościami kamienia, z którego wykonano nasz brodzik, ponieważ chłonne kamienie mogą wymagać regularnego polerowania i impregnacji, a niektóre surowce, jak marmur, są wrażliwe na chemię z chlorem. Wadą może być też bardzo wysoka cena, jeśli decydujemy się np. na brodzik cięty na wymiar, wykonany z wyfrezowanego monolitu. Jeżeli jednak korzystamy z „gotowych” rozwiązań, za wysokiej jakości, kamienny brodzik zapłaciły kilkaset złotych.

Brodzik Pureze DURSTONE dostępny jest w aż 8 wariantach rozmiarowych

Brodzik Pureze DURSTONE dostępny jest w aż 8 wariantach rozmiarowych

Zobacz również:

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Wersje językowe
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl