Ceny montażu kabiny prysznicowej. Podział ze względu na rodzaje kabin i wielkość miejscowości
Ceny montażu kabiny prysznicowej. Podział ze względu na rodzaje kabin i wielkość miejscowości

Koszt montażu kabiny prysznicowej uzależniony jest od zakresu koniecznych do wykonania prac oraz od ilości podłączanych urządzeń. Pod pojęciem instalacji kabiny prysznicowej może kryć się nie tylko montaż samej szklanej konstrukcji, ale również instalacja brodzika i baterii, montaż syfonu brodzika wraz z podłączeniem, wykonanie obudowy brodzika, demontaż starych urządzeń, montaż siedziska prysznicowego, dojazd do klienta, a czasem także przebudowa instalacji.

Wszystko to wpływa na ostateczną cenę usługi. Skala wydatków często jest uzależniona od wielkości miasta i województwa. Inne stawki obowiązują w stolicy kraju, a inne np. w południowo-wschodniej Polsce. Dzisiaj sprawdzimy, ile dokładnie kosztuje montaż kabiny prysznicowej i co rzeczywiście wpływa na cenę takiej usługi. Otrzymanie ostatecznej wyceny (oferty handlowej) od konkretnej firmy wymaga bezpośredniego kontaktu z wybranym wykonawcą.

Każdy montaż jest inny, więc wymaga indywidualnej wyceny

Każdy montaż jest inny, więc wymaga indywidualnej wyceny

Zakres prac do wyceny

Zakres prac to podstawowa część oferty. To, jakie czynności powinien wykonać fachowiec, by osiągnąć efekt zgodny z ustaleniami z klientem, w największej mierze decyduje o cenie usługi. Dlatego, zanim zdecydujemy się na współpracę z daną firmą, poprośmy ją o przedstawienie, co dokładnie wykona w zaproponowanej cenie albo prześlijmy jej listę prac i swoje oczekiwania wraz z prośbą o odesłanie ostatecznej wyceny.

Przygotowana wycena montażu kabiny prysznicowej może obejmować m.in.:

Rodzaj

Cena

Montaż kabiny prysznicowej

150-700 zł

Montaż baterii prysznicowej lub panelu prysznicowego

50-300 zł

Montaż baterii prysznicowej podtynkowej

300-500 zł

Montaż deszczownicy

150-250 zł

Montaż brodzika

60-290 zł

Montaż brodzika z podłączeniem

200-400 zł

Demontaż starego brodzika/kabiny

20-100 zł

Wykonanie podejścia wodno-kanalizacyjnego do brodzika

100-200 zł

Montaż rur wodnych i kanalizacyjnych

kilka zł/m

Montaż syfonu brodzika

80 zł

Wykonanie obudowy brodzika (bez płytek)

150-200 zł

Montaż siedziska prysznicowego

160 zł

Demontaż starej kabiny prysznicowej i brodzika

150 zł

Opłatę wstępną/konsultacyjną

100 zł

Dojazd do klienta

ok. 1-1,50 zł/km

Transport materiałów samochodem dostawczym

cena do uzgodnienia

 

Lista prac do wykonania w ramach montażu kabiny może być naprawdę długa

Lista prac do wykonania w ramach montażu kabiny może być naprawdę długa

Czy należy uwzględnić podatek VAT? Jeśli tak to 8% czy 23%?

Firmy zajmujące się tzw. białym montażem w udostępnianych cennikach zwykle podają orientacyjne ceny netto, do których należy doliczyć podatek VAT w wysokości 8% w przypadku osoby fizycznej i 23% w przypadku klienta biznesowego.

Ceny oszacowane są przy założeniu normalnego stopnia skomplikowania prac i zawierają wyłącznie koszt robocizny – bez kosztu zakupu niezbędnych materiałów czy indywidualnie ustalonego z klientem kosztu dojazdu. Za obudowanie brodzika kafelkami czy zakup produktów koniecznych do montażu (silikon, zestawy montażowe, elementy hydrauliki) trzeba na ogół dodatkowo zapłacić.

Może się okazać, że montaż kabiny prysznicowej w naszej łazience będzie niestandardowy, co wiąże się z dodatkowymi pracami, np. z wierceniem w gresie, twardej płytce czy kamieniu, a tym samym podlega dopłacie. Tak naprawdę tylko bezpośrednia konsultacja na miejscu prac pozwala określić ostateczny koszt usługi. Zdalnie rzadko jest możliwe przewidzenie wszystkich sytuacji. Niemal każdy, udostępniony w Internecie cennik opatrzony jest klauzulą o jego informacyjnym charakterze, aby nie został odebrany jako oferta handlowa w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.

Koszt montażu kabiny prysznicowej ze względu na jej typ

Firmy oferujące usługi hydrauliczne w cennikach nie podają osobnych cen dla montażu kabin prysznicowych o różnych kształtach. Jednak podobnie, jak w przypadku wanien, droższy jest montaż kabin z hydromasażem. Im bardziej skomplikowany system i podłączenie, tym więcej zapłacimy.

Rodzaj

Cena

Kabina prysznicowa z hydromasażem

od 400 zł

Kabina prysznicowa kwadratowa

od 250 zł

Kabina prysznicowa prostokątna

od 250 zł

Kabina prysznicowa okrągła

od 250 zł

 

Kabina z hydromasażem

Za montaż kompletnej kabiny prysznicowej z hydromasażem zapłacimy minimum 400 zł, czyli nawet 40% więcej niż w przypadku instalacji standardowego produktu. Panel należy odpowiednio osadzić w kabinie i podłączyć do prądu. Jeszcze droższej (od 600-700 zł) wyjdzie nas montaż prysznica z hydromasażem, elektroniką i technologią Bluetooth.

Za montaż kabiny z hydromasażem zapłacimy więcej

Za montaż kabiny z hydromasażem zapłacimy więcej

Kabina kwadratowa

Tradycyjna, kwadratowa kabina prysznicowa z brodzikiem zapłacimy około 250-300zł. Jest to jeden z najchętniej wybieranych rodzajów wyposażenia łazienki. W większości przypadków możemy ją bez problemu samodzielnie złożyć, a nawet zamontować, postępując zgodnie z instrukcją. Po zainstalowaniu brodzika ustawiamy na nim konstrukcję kabiny (bez drzwi). Używając poziomicy sprawdzamy, czy kabina trzyma pion i wyznaczamy na ścianie miejsca na otwory montażowe. Następnie montujemy drzwi oraz przymocowujemy całość do brodzika i ścian. Miejsca styku uszczelniamy silikonem. Jeśli nie mamy czasu albo boimy się zająć tymi pracami sami, możemy powierzyć je ekipie instalacyjnej. Montaż kwadratowej kabiny prysznicowej trwa zwykle kilka godzin.

Za standardowy montaż kwadratowej kabiny zapłacimy około 250-300 zł

Za standardowy montaż kwadratowej kabiny zapłacimy około 250-300 zł

Kabina prostokątna

Kabiny prostokątne często spotyka się w nowoczesnych projektach łazienek. Mogą znajdować się w narożniku albo przylegać tylko do jednej ze ścian. Montaż kabiny prostokątnej to wydatek około 250-300 zł, o ile nie wymaga instalacji hydromasażu, elektroniki czy Bluetooth, nie powinien być droższy niż w przypadku modelu kwadratowego.

Cena montażu kabiny prostokątnej może być wyższa

Cena montażu kabiny prostokątnej może być wyższa

Kabina półokrągła

Za montaż kabiny prysznicowej półokrągłej z drzwiami przesuwnymi zapłacimy również 250-300 zł czyli podobnie, jak w przypadku instalacji modelu prostokątnego czy kwadratowego (przy założeniu normalnego stopnia skomplikowania prac).

Kabiny półokrągłe świetnie nadają się do małych łazienek

Kabiny półokrągłe świetnie nadają się do małych łazienek

Cennik montażu kabiny według miejscowości

Analizując ceny montażu kabin, można zauważyć niewielkie rozbieżności między województwami i poszczególnymi miastami.

Duże miasta

Zazwyczaj za montaż prysznica nieco więcej zapłacimy w miastach wojewódzkich (średnio o 5-10%), jednak nie jest to regułą. Najdrożej w Polsce jest w Warszawie, gdzie za montaż kabiny zapłacimy średnio 328,86 zł brutto, przy czym w woj. mazowieckim występuje największy rozrzut cen.

Małe miejscowości

Różnice między cenami montażu kabin w dużych i małych miastach, za wyjątkiem Mazowsza, nie są zauważalne.

Wieś

Poza woj. mazowieckim, za montaż kabiny na obszarach wiejskich nie zapłacimy wyraźnie mniej. Na wsiach cenę montażu może podwyższać koszt dojazdu fachowca z miasta.

Ceny montażu kabiny prysznicowej - podsumowanie

  • Koszt montażu kabiny prysznicowej w 2020 roku kształtuje się w przedziale 267,96 - 328,86 zł brutto (średnio 296,39 zł).
  • Najmniej za usługę zapłacimy w Nowej Soli (woj. lubuskie), najwięcej w Warszawie.
  • Instalacja kabiny z hydromasażem jest droższa niż montaż standardowego urządzenia.
  • Sam kształt kabiny zwykle nie wpływa na wycenę prac.
  • Każde zlecenie jest inne, więc wymaga indywidualnej wyceny.

 Nowa Sól - tutaj ceny montażu kabiny prysznicowej są jednymi z najniższych w całym kraju

Nowa Sól - tutaj ceny montażu kabiny prysznicowej są jednymi z najniższych w całym kraju

 

Uwaga! Podane w artykule kwoty to średnie (szacunkowe, orientacyjne) ceny, wynikające z analizy cenników zamieszczonych w Internecie przez wybrane losowo firmy.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Wersje językowe
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl