Jak dopasować korek klik-klak do umywalki?
Jak dopasować korek klik-klak do umywalki?

Przy zakupie umywalki, przywiązujemy wagę głównie do kształtu misy, zapominając często, że diabeł tkwi w szczegółach. Umywalkę tworzy nie tylko misa i bateria, ale także odpływ wraz z korkiem, który coraz częściej występuje w wersji „klik-klak”. O tym, jak dobrać korek do umywalki, przeczytasz poniżej.

Korek Klik Klak do Umywalki Nablatowej

Odpływ

Integralną częścią umywalki jest syfon, który na ogół musisz kupić odrębnie. Zwróć uwagę na jego jakość. Po pierwsze, jest on narażony na zatykanie, po drugie – to inwestycja na wiele lat, dlatego powinien być wykonany z materiałów odpornych na działanie wysokich temperatur i środków chemicznych. Najlepszym materiałem jest mosiądz. Dodatkowe chromowanie produktu zapewni jego piękny, niesłabnący połysk. Walory estetyczne będą dla Ciebie szczególnie istotne, jeśli odpływ ma być widoczny, a nie ukryty np. w szafce. W komplecie z syfonem znajduje się czasem korek klik-klak.

Korek

Korek klik-klak jest bardzo wygodnym i higienicznym rozwiązaniem. Wystarczy na niego nacisnąć, aby napuścić wodę lub odprowadzić ją z umywalki. Za tym rozwiązaniem kryje się mechanizm, oparty na sprężynie ze stali nierdzewnej, wielokrotnie testowanej przed wprowadzeniem produktu do sprzedaży. Dzięki odpowiedniemu uszczelnieniu korek jest w 100% wodoszczelny. Korki klik-klak można dobierać do umywalek bezprzelewowych i z przelewem. Na rynku dostępne są różne wzory. Najważniejszym kryterium zakupu jest jednak jakość, dlatego w przypadku wątpliwości, jaki korek kupić, warto skorzystać z pomocy obsługi sklepu.

Czyszczenie klik-klak

korek klik klak z przelewemCzyszczenie korka klik-klak przebiega równie sprawnie, jak jego używanie. Prosta konstrukcja pozwala z łatwością wyjąć cały korek z odpływu. Po wyczyszczeniu, wystarczy włożyć go z powrotem. Jeśli podczas zakupów zwrócisz uwagę na jakość wykonania korka klik-klak oraz jego dopasowanie do posiadanej umywalki (z przelewem lub bez przelewu), możesz być pewien, że będzie służył Ci przez długi czas.

Życzymy wiele satysfakcji z użytkowania naszych rozwiązań,
zespół sklepu tanialazienka.com

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Wersje językowe
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl