Wiszące miski rimless. Rewolucja w utrzymaniu higieny w łazience
Wiszące miski rimless. Rewolucja w utrzymaniu higieny w łazience

Rimless, rimfree, bezkołnierzowe, bezrantowe… Nazwy są różne, ale każda oznacza to samo - miskę WC bez wewnętrznego kołnierza, czyli rantu. Urządzenia sanitarne pozbawione rantu znajdują się w ofercie chyba już każdego, renomowanego producenta wyposażenia łazienek. To nowoczesne, ekonomiczne i niezwykle praktyczne rozwiązanie, warte uwagi każdej osoby, która planuje remont łazienki. Zdecydowanie ułatwia utrzymanie pomieszczenia w czystości, chroni domowników przed bakteriami, zapobiega gromadzeniu się kamienia, a nawet pozwala zaoszczędzić wodę. Przekonaj się sam!

Czym dokładnie są miski rimless?

Miska rimless to muszla klozetowa, która nie posiada ceramicznego kołnierza. Kołnierz jeszcze do niedawna był standardem w segmencie urządzeń sanitarnych. Wraz ze zmianą rynkowych trendów, klienci (a tym samym producenci rozwiązań łazienkowych) zaczęli przywiązywać dużo większą wagę zarówno do designu elementów wyposażenia łazienki, jak również do ich funkcjonalności. Chodzi przede wszystkim o to, by sprzątanie łazienki przestało być kilkugodzinnym horrorem, a pomieszczenie spełniało wysokie standardy higieniczne i było przyjazne środowisku naturalnemu. W misce bezkołnierzowej, zamiast kanału ceramicznego, znajduje się delikatne wgłębienie. Nie ma w niej zakamarków, ostrych krawędzi czy nieoszkliwionych elementów, gdzie gromadzą się bakterie, kamień i zanieczyszczenia. Wydostająca się woda równomiernie wypłukuje zabrudzenia z wszystkich zakamarków. 3 litry w zupełności wystarczą, by pozbyć się nieczystości.

Miska wisząca rimless DEANTE Peonia

Rimless, czyli czyściej i prościej

Dokładne wyczyszczenie tradycyjnej miski WC może być sporym wyzwaniem nawet, jeśli użyjemy ostrej szczotki i silnej chemii. Wszystko przez kanał znajdujący się w ceramicznym kołnierzu, gdzie rozwijają się niebezpieczne dla zdrowia drobnoustroje. Bezrantowa konstrukcja miski – bez trudnodostępnych zakamarków sprawia, że bakterie, grzyby, kamień i różne zanieczyszczenia nie mają gdzie się ukryć. Dzięki temu, użytkowanie łazienki jest znacznie bezpieczniejsze, zwłaszcza dla małych dzieci, a czyszczenie miski WC dużo łatwiejsze, co docenią zwłaszcza osoby, które nie lubią tracić zbyt wiele czasu na sprzątanie. Specjalny system spłukiwania kieruje strumień tak, by małą ilością wody skutecznie spłukać całe wnętrze toalety.

 

Konstrukcja rimless a tradycyjna

Konstrukcja rimless a tradycyjna

Rimless + Easy Clean + zawieszenie na stelażu

Rimless to nie jedyna „prohigieniczna” technologia, którą można znaleźć w nowoczesnych miskach WC. Coraz częściej producenci urządzeń sanitarnych pokrywają oferowane wyroby antybakteryjnymi powłokami (np. Easy Clean), które tworzą na powierzchni niewidzialną gołym okiem barierę ochronną przed bakteriami, grzybami, kamieniem i brudem. Do wyczyszczenia miski z powłoką antybakteryjną na ogół wystarcza sama bieżąca woda lub wilgotna, mokra ściereczka. Nie trzeba, a wręcz nie można sięgać po agresywne detergenty. Jeśli dodatkowo wybierzemy miskę wiszącą, tzn. zawieszoną na stelażu podtynkowym, a nie stojącą na podłodze, sprzątanie łazienki będzie jeszcze wygodniejsze. Pod miską WC pozostaje wówczas wolna przestrzeń, którą bez problemu umyjemy mopem. Warto ponadto wybrać deskę z systemem szybkiego wypinania i wpinania, dzięki któremu jeszcze dokładniej umyjemy całe urządzenie.

Miska wisząca NEVE Rodos MINI RIMLESS z deską wolnoopadającą SLIM z systemem Easy Off

Miska wisząca NEVE Rodos MINI RIMLESS z deską wolnoopadającą SLIM z systemem Easy Off

Zobacz również:

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Wersje językowe
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl