Montaż umywalki nablatowej - kilka rad
Montaż umywalki nablatowej - kilka rad

Właściwie zamontowana umywalka nablatowa stanie się oryginalną ozdobą Twojej łazienki i da Ci możliwość efektywnego wykorzystania przestrzeni pod jej powierzchnią. Aby krok po kroku przeprowadzić Cię przez proces prawidłowego montażu zakupionej umywalki, przygotowaliśmy krótki poradnik.
Zaczynajmy!

Wybór blatu

Umywalkę nablatową ustawia się na szafce lub blacie, który musi być dopasowany do wagi umywalki oraz wykonany z odpowiedniego materiału. Najczęściej wykorzystywane są blaty z lakierowanej płyty MDF, kamienia lub kompozytów na wzór kamienia, płyt kartonowo-gipsowych i OSB z glazurą łazienkową, egzotycznego drewna, szkła i ceramiki. Jeśli masz wątpliwości, jaki blat wybrać, zachęcamy do skorzystania z porady technicznej naszych specjalistów.

Montaż blatu i umywalki

  1. Zamocuj blat. Miejsce montażu umywalki nablatowej, a tym samym blatu, będzie zależeć od położenia instalacji wodnej w Twojej łazience. Jeśli wybrana przez Ciebie umywalka nie jest z tyłu szkliwiona, powinna przylegać bezpośrednio do ściany, inaczej negatywnie wpłynie na końcowy efekt wizualny.
  2. Nałóż umywalkę na szafkę lub blat. Upewnij się, że leży stabilnie i jest dobrze wypoziomowana.
  3. Zaznacz ołówkiem na blacie miejsca na otwór/-y.
  4. Wywierć jeden lub dwa otwory - w zależności od tego, czy Twoja umywalka posiada fabryczny otwór na baterię. Jeśli takiego otworu nie ma, wykonaj w blacie dwa wiercenia - jeden na baterię, drugi na podłączenie odpływu z syfonem.
  5. Uszczelnij krawędź między umywalką a blatem za pomocą silikonu, dociskając przez kilka minut. Uważaj, aby nie przesunąć misy.
  6. Zamontuj baterię i syfon – szeroki wybór kompatybilnych urządzeń znajdziesz w naszym sklepie: baterie umywalkowesyfony.
  7. Sprawdź szczelność.

Brawo - udało ci się zamontować umywalkę nablatową!

Teraz pamiętaj o właściwej pielęgnacji umywalki. Jeśli wybrałeś ceramikę Massi, posiada ona powłokę easy-clean, która zapobiega osadzaniu się zanieczyszczeń i kamienia. Regularnie dezynfekuj powierzchnię przy użyciu wilgotnej ściereczki i delikatnego, naturalnego preparatu na bazie octu. W przypadku jakichkolwiek problemów z użytkowaniem umywalki pamiętaj, że nasze produkty objęte się 5-letnim okresem gwarancji (dotyczy umywalek nablatowych Massi).

Montaż umywalki nablatowej - Istrukcja PDF

Pobierz instrukcje montażu umywalki nablatowej w wygodnym formacie PDF:

Życzymy wiele satysfakcji z użytkowania umywalki nablatowej,
zespół sklepu tanialazienka.com

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Wersje językowe
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl