Jak działa stelaż zatynkowy? Co wchodzi w skład zestawu?
Jak działa stelaż zatynkowy? Co wchodzi w skład zestawu?

Jak działa stelaż zatynkowy? Co wchodzi w skład zestawu?

Stelaże zatynkowe (podtynkowe) to idealne rozwiązanie do nowoczesnych łazienek. Umożliwiają one instalację wiszących urządzeń sanitarnych przy jednoczesnym ukryciu wszystkich podłączeń i systemu spłukiwania za ścianą lub płytą gipsowo-kartonową. Dzięki temu, nie musisz martwić się, że miska WC czy bidet zaburzą Twoją dopracowaną w każdym detalu aranżację. Jak działa stelaż zatynkowy i czy można kupić go w kompletnym zestawie?

Stelaż zatynkowy – działanie

Stelaż podtynkowy pozwala na estetyczne ukrycie całego mechanizmu spłukującego w ścianie. Doskonale sprawdza się w łazienkach o ograniczonym metrażu, gdzie tradycyjny kompakt musiałby zostać umieszczony blisko środka pomieszczenia. Za pomocą zewnętrznego przycisku (jedynego – oprócz samej ceramiki, widocznego elementu systemu sanitarnego), uruchamia się spłukiwanie wody np. 6/3 litra lub 4/2 litra (niektóre modele umożliwiają ustawienie ilości jednorazowo uwalnianej wody). Zawieszenie miski na ścianie podnosi nie tylko estetykę, ale również funkcjonalność łazienki. Staje się ona łatwiejsza do utrzymania w czystości i przestronniejsza. Stelaż podtynkowy przeznaczony jest nie tylko do misek WC, ale również do bidetów, umywalek czy pisuarów. Dostępne na rynku modele stelaży różnią się przede wszystkim jakością wykonania poszczególnych elementów, pojemnością zbiorników oraz zawartością kupowanego kompletu.

Stelaż podtynkowy KOŁO Technic GT do WC

Stelaż podtynkowy KOŁO Technic GT do WC

Stelaż zatynkowy – zawartość

Stelaż zatynkowy składa się przede wszystkim z:

 • ramy
 • spłuczki z zaworem napełniającym
 • nóg montażowych
 • różnych elementów montażowych i instalacyjnych

Nowoczesne stelaże zatynkowe oferują wszystko, co potrzebne do samodzielnego montażu miski WC lub innego urządzenia sanitarnego. Stelaż podtynkowy jest na ogół fabrycznie zintegrowany ze spłuczką, więc jego montaż nie wymaga żadnych specjalnych prac przygotowawczych. Może być zainstalowany od razu po odpakowaniu - przez jedną osobę. W komplecie ze stelażem można otrzymać ponadto (dotyczy np. modelu KOŁO Technic GT):

 • śrubunek z zaworem kątowym do podłączenia wody
 • zestaw króćców z uszczelkami oraz szpilki do podłączenia miski
 • zaślepki instalacyjne
 • skrzynkę ochronną
 • wsporniki ścienne
 • materiał mocujący
 • instrukcję montażu

Wsporniki, elementy montażowe i instalacyjne mogą być sprzedawane w komplecie ze stelażem lub osobno. Przed dokonaniem zakupu, należy dokładnie zapoznać się z opisem (zawartością) produktu.

Spłuczka w stelażach podtynkowych TECE

Spłuczka w stelażach podtynkowych TECE /fot. tece.com

Stelaż zatynkowy w zestawie

Warte uwagi są kompletne zestawy podtynkowe WC, składające się ze stelaża zatynkowego, efektownej ceramiki sanitarnej, wygodnej deski wolnoopadającej i maty wygłuszającej. Zakup stelaża w zestawie pozwala zaoszczędzić sporo pieniędzy oraz daje pewność, że wszystkie elementy będą do siebie dopasowane pod względem technicznym i wizualnym. Do wyboru pozostaje wiele modeli wiszących misek WC – w tym modeli rimless (bez kołnierza), wzbogaconych o technologię antybakteryjną czy specjalnych, kompaktowych misek WC do małych łazienek. Do stelaża należy dokupić przycisk spłukujący. Odpowiednio dobrany, elegancki i proekologiczny przycisk spłukujący ułatwia korzystanie ze stelaża (i całej strefy sanitarnej), dopełnia aranżację łazienki oraz pozwala lepiej chronić środowisko naturalne, dzięki opcji wyboru „małego” lub „dużego” spłukiwania (np. 3 lub 6 litrów). Niektóre przyciski dodatkowo wyposażone są w funkcję Start/Stop, dzięki której w każdej chwili możesz zatrzymać spłukiwanie wody.

Kompletny zestaw 4w1

Kompletny zestaw 4w1

Zobacz również:

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Wersje językowe
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl