Umywalki nablatowe do łazienki. Czym kierować się przy ich wyborze?
Umywalki nablatowe do łazienki. Czym kierować się przy ich wyborze?

Zakup umywalki wiąże się z różnymi dylematami. Po pierwsze, trzeba zdecydować, czy wolimy umywalkę nablatową, podblatową, wiszącą czy stojącą. Następnie należy wybrać odpowiedni rozmiar, preferowany kształt i materiał oraz kupić dopasowaną baterię. Rosnącą popularnością cieszą się obecnie umywalki nablatowe, czyli mocowane na blacie. Producenci rozwiązań łazienkowych prześcigają się w tworzeniu coraz to ciekawszych modeli, dedykowanych konkretnym stylom aranżacyjnym i rozmiarom łazienek. Nawet, gdy dysponujemy bardzo niewielką przestrzenią, to może się w niej znaleźć nowoczesna, mała umywalka nablatowa. Dzięki tak szerokiej gamie dostępnych modeli, bez problemu zrealizujemy indywidualną koncepcję strefy umywalkowej.

Umywalki-nablatowe-do-łazienki

Umywalki nablatowe do łazienki

 

Kształt umywalki nablatowej. Jaką umywalkę nablatową wybrać?

Projektanci umywalek nablatowych lubią tworzyć tradycyjne formy oraz zaskakiwać klientów coraz to bardziej fantazyjnymi wzorami. Współczesna technologia pozwala na tworzenie praktycznie dowolnych kształtów. Wzornictwo ogranicza właściwie tylko wyobraźnia projektanta. Na rynku znajdziemy zarówno klasyczne, dobrze znane modele, jak również wiele niebanalnych rozwiązań. Do wyboru pozostają umywalki nablatowe prostokątne, kwadratowe, owalne, okrągłe, asymetryczne, narożne czy łezki. Zarówno obszerna, jak i mała umywalka nablatowa może przybrać wymyślny, designerski kształt. Warto dopasować design umywalki do posiadanej miski WC i całego wystroju. Przykładowo, z miską WC o opływowych liniach i minimalistycznymi lub eko wnętrzami świetnie komponować się będzie umywalka nablatowa okrągła. Najważniejsze, by wybrana umywalka była solidnie wykonana, łatwa w czyszczeniu i wygodna w użytkowaniu oraz podobała się wszystkim domownikom.

[product category_id="113" limit="4" onlyAvailable="true"]

Umywalki nablatowe okrągłe

Umywalka nablatowa okrągła dedykowana jest łazienkom, których wystrój opiera się na harmonii, symetrii, porządku i symbiozie z naturą. Wspaniale pasuje do pomieszczeń nowoczesnych, minimalistycznych i eko. Do wyboru pozostają misy o różnych średnicach. Okrągła, mała umywalka nablatowa z cienkim rantem świetnie sprawdzi się w kilkumetrowej łazience w bloku, a obszerna, głęboka, okrągła misa cudownie dopełni aranżację przestronnego salonu kąpielowego.

Umywalka nablatowa okrągła NEVE Sinema

Umywalka nablatowa okrągła NEVE Sinema

 

Umywalki nablatowe prostokątne

Prostokątne umywalki nablatowe są eleganckie, ponadczasowe i wygodne w użytkowaniu. Sprawdzają się zarówno w przestrzeniach nowoczesnych, jak i klasycznych. Tworzą zgrane duety z miskami WC i bidetami o geometrycznych liniach. Segment ten jest wyjątkowo rozbudowany. Prostokątna może być duża i mała umywalka nablatowa, a sama geometria może być wyraźnie zaakcentowana lub bardzo łagodna.

Umywalka nablatowa prostokątna NEVE Savana 

Umywalka nablatowa prostokątna NEVE Savana

 

Umywalki nablatowe małe

Ciasna łazienka w bloku to dzisiaj nie problem. Na niewielkich przestrzeniach doskonale sprawdzi się mała umywalka nablatowa, np. okrągła lub kwadratowa o wymiarach 46x46 cm, z cienkimi krawędziami. Wybierając specjalny, kompaktowy model, zaoszczędzimy nieco miejsca, jednocześnie ciesząc się wygodą użytkowania i wspaniałym designem. Producenci rozwiązań łazienkowych tworzą obecnie całe linie produktów, dedykowane właśnie najmniejszym łazienkom. Wśród nich znajdziemy wiele efektownych propozycji, np. kolorowe umywalki nablatowe z ultra cienkimi rantami (zaledwie 2 mm). Prezentują się oryginalnie, modnie i lekko. Są komfortowe w użytkowaniu i nie przytłaczają strefy umywalkowej.

 Małe umywalki nablatowe NEVE Aborre

Małe umywalki nablatowe NEVE Aborre

 

Umywalka nablatowa z otworem na baterię czy bez?

Przed zakupem umywalki warto zastanowić się, jaki typ baterii chcemy zamontować w strefie umywalkowej, ponieważ późniejsze wiercenie otworów wymagać będzie pomocy fachowca. Umywalka może posiadać gotowy otwór na baterię, ale nie musi go mieć. Jeśli podobają nam się nowoczesne, wysokie baterie stojące albo zamierzamy zamontować tradycyjną armaturę ścienną, wówczas umywalka z otworem nie jest nam potrzebna. Jeżeli jednak zależy nam na maksymalnej oszczędności miejsca, optymalnym rozwiązaniembędzie mała umywalka nablatowa z gotowym otworem na baterię. Szukasz całego zestawu umywalkowego? Odpowiednia dla Ciebie będzie umywalka nablatowa z baterią w komplecie. Coraz częściej sklepy oferują kompletne zestawy urządzeń, co zwykle pozwala zaoszczędzić nie tylko czas na poszukiwanie dopasowanych rozwiązań, ale również pieniądze.

 

Umywalki nablatowe z otworem na baterię - nasze propozycje:

 Umywalka nablatowa NEVE Tomson

Umywalka nablatowa NEVE Tomson

 

 Umywalka nablatowa NEVE Elmo

Umywalka nablatowa NEVE Elmo

 

Umywalki nablatowe bez otworu na baterię – nasze propozycje:  

        Umywalka nablatowa okrągła NEVE Venlo

Umywalka nablatowa okrągła NEVE Venlo

Umywalka nablatowa NEVE Nano 

Umywalka nablatowa NEVE Nano

 

Jak zamontować umywalkę nablatową?

Montaż umywalki nablatowej jest bardzo prosty bez względu na to, czy montujemy fantazyjną, obszerną misę, czy w naszej łazience znajdzie się prosta, mała umywalka nablatowa. Montaż nie wymaga dodatkowego zamocowania i może być wykonany samodzielnie przez praktycznie każdego. Przed przystąpieniem do jakichkolwiek prac należy dokładnie zapoznać się z instrukcją producenta, ponieważ montaż kupionego modelu może odbiegać od uniwersalnych wskazówek. Przestrzeganie zaleceń producenta jest też podstawą zachowania gwarancji. Montaż umywalki nablatowej krok po kroku:

1)     Nałóż umywalkę na szafkę lub blat.

2)     Sprawdź jej stabilność i wypoziomuj ją.

3)     Wyznacz na blacie lub szafce (ołówkiem!) otwór, który pozwoli zamontować podłączenie odpływu z syfonem.

4)     Wykonaj otwór.

5)     Uszczelnij silikonem krawędź między umywalką a blatem lub szafką.

6)     Zamontuj wybraną baterię umywalkową i syfon odpływowy (jeśli nie montujesz pod blatem zamykanej szafki, wybierz syfon dekoracyjny).

Bardzo ważna jest regularna dezynfekcja umywalki, ponieważ chroni powierzchnię przed osadzaniem kamienia i namnażaniem bakterii. Umywalki z powłokami antybakteryjnymi należy czyścić specjalnymi preparatami na bazie octu, ponieważ silne detergenty osłabiają powłokę i jej właściwości.

 

Jak wysoko zamontować umywalkę nablatową?

Na koniec podpowiemy Wam, na jakiej wysokości najlepiej zamontować misę. Dlaczego to tak ważne? Umywalka nablatowa nisko zamontowana (albo zbyt wysoko) będzie po prostu niewygodna w użytkowaniu. Wysokość dopasowujemy do wzrostu użytkownika, aby mógł on swobodnie umyć ręce w pozycji stojącej, bez konieczności pochylania się. Najczęściej umywalki montuje są na wysokości 75-80 cm mierząc od posadzki do górnej krawędzi misy (zob. na jakiej wysokości umywalka). Gdy w domu mieszkają tylko wysokie osoby dorosłe (pow. 170 cm wzrostu) można zamocować umywalkę nieco wyżej (85-90 cm). Model nablatowy zwykle montuje się tak, by górna krawędź misy znajdowała się na wysokości 85-90 cm od posadzki, czyli montując blat, należy pamiętać, by zamocować go odpowiednio niżej. Umywalki nablatowe najczęściej mają ok. 10-15 cm wysokości, stąd blat montuje się na wysokości ok. 75 cm (licząc od posadzki do wierzchu blatu). Płytka, mała umywalka nablatowa albo duży i głęboki model mogą wymagać zamocowania na innej wysokości. Pamiętaj, że na wysokość montażu modelu nablatowego wpływ ma również podejście wodne i kanalizacyjne.

Zobacz również:

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Wersje językowe
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl