Czy odcień bieli ma znaczenie przy wyborze produktów sanitarnych?
Czy odcień bieli ma znaczenie przy wyborze produktów sanitarnych?

Tak naprawdę zawsze mamy do czynienia z kolorem białym. Różni się jednak jego nasycenie. Możemy wyróżnić m.in.:

  • Biały
  • Jasnobiały – jasny, ale nie najjaśniejszy,
  • Śnieżno-biały – występuje przede wszystkim zimą,
  • Blado-biały,
  • Złocisto-biały – biały, ale błyszczący.

Offwhite

Jest to odcień bieli, dzięki której możemy zapewnić sterylny wygląd wnętrza. Taki odcień jest najbardziej pożądany jeżeli chodzi o urządzenia sanitarne do łazienki. Każdy chce mieć łazienkę wyposażoną w przedmioty, które wyglądają czysto i lśniąco. Ten rodzaj bieli jest również neutralny, dlatego pasuje do większości kolorów. Nie będzie problemów z aranżacją łazienki, jeżeli zdecydujemy się na produkty sanitarne w tym właśnie odcieniu.

Skorupka jajka

Jest to odcień bieli, który delikatnie wpada w żółty. Jeżeli chcemy we wnętrzu łazienkowym uzyskać antyczny efekt, powinniśmy szukać produktów sanitarnych w tym właśnie kolorze. Bieli tej blisko do tradycyjnego pigmentu bieli cynkowej. Jeżeli stosujesz skorupkę jajka, uważaj na sztuczne światło. Trzeba bardzo ostrożnie dobierać w łazience oświetlenie, aby nie uzyskać karykaturalnego efektu, który będzie na przykład wskazywał na to, że nasze urządzenia sanitarne są po prostu stare i pożółkłe. Jeżeli wszystko zostanie dobrane we właściwy sposób, uzyskamy delikatny i kremowy odcień bieli.

Złamana biel

Jest to alter ego offwhite. Jest bardzo podobna do offwhite, ale różni ją przede wszystkim to, że jest bardzo zimna. Taki odcień jest więc bardziej wyrazisty i świetnie pasuje do nowoczesnych wnętrz. Jeżeli w takim właśnie stylu urządzamy łazienkę, taki kolor produktów sanitarnych będzie najbardziej właściwy. Możemy zdecydować się na ten odcień jako alternatywy do popularnej bieli kremowej.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Wersje językowe
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl