Deszczownica czy natrysk - co wybrać?
Deszczownica czy natrysk - co wybrać?

Relaksująca kąpiel pod delikatnymi strugami deszczu czy szybki, odświeżający prysznic z poręczną słuchawką w ręku? A może połączeniu obu opcji? Warto dokładnie przemyśleć decyzję o wyposażeniu kabiny prysznicowej, ponieważ jest to zazwyczaj inwestycja na wiele lat.

Funkcjonalna słuchawka prysznicowa

Wiodącą zaletą klasycznej słuchawki prysznicowej jest możliwość swobodnego operowania, celem umycia tylko wybranych partii ciała - bez np. narażania głowy na zmoczenie (doceniają to zwłaszcza panie o długich włosach). Tradycyjne słuchawki są też bardziej ekonomiczne od deszczownic.

Jeśli w domu mieszkają dzieci, znacznie łatwiej będzie im się wykąpać pod prysznicem niż stojąc pod strugami wody z deszczownicy. Dzięki słuchawce, bez problemu umyjesz wnętrze kabiny czy nalejesz wody do wiadra.

Deszczownica – królowa estetyki

Nowoczesną, coraz bardziej popularną alternatywą dla tradycyjnego natrysku jest deszczownica (zwana też deszczownią). Duża powierzchnia i odpowiednia konstrukcja sprawiają, że wydostająca się woda imituje spadający deszcz, zapewniając relaksującą lub energetyzującą kąpiel.

Modele wyposażone w opcję regulacji, pozwalają każdorazowo dobrać intensywność czy kąt padania strumienia do indywidualnych potrzeb. Woda spadającą z góry oznacza dwie wolne ręce, a tym samym pełną swobodę ruchów.

Dzięki szerokiej dostępności wzorów (kwadratowe i okrągłe, standardowe i ultra slim, chromowane i czarne), bez problemu znajdziesz deszczownicę pasującą do posiadanej aranżacji. Głowicę można zamontować w kabinie klasycznej, nowoczesnej kabinie typu walk-in, a nawet nad wanną.

Postaw na 2 w 1!

Dzisiejsze zestawy natryskowe coraz częściej obejmują zarówno słuchawkę prysznicową, jak i deszczownicę, umieszczając je na jednym drążku - aby umożliwić Ci czerpanie korzyści z obu rozwiązań.

Alternatywną opcją jest montaż, odrębnie, głowicy natryskowej na suficie oraz słuchawki i baterii podtynkowej z przełącznikiem na ścianie. Przykładem może być zestaw natryskowy Carre. Deszczownicę podtynkową docenią zwłaszcza ci inwestorzy, którzy przykładają priorytetową wagę do estetyki aranżacji – z sufitu wystaje wówczas tylko efektowna głowica.

Warto wiedzieć

Kupując deszczownicę, natrysk lub cały zestaw, zwróć uwagę na kilka ważnych aspektów.

Po pierwsze, pamiętaj o doborze odpowiedniego rozmiaru do zamontowanej kabiny. Zwłaszcza deszczownice posiadają różne wymiary i kształty – są kwadratowe, prostokątne i okrągłe, o boku/średnicy od 20cm do nawet 50cm.

Jeśli kupujesz głowicę natryskową, słuchawkę i baterię osobno, upewnij się, że elementy będą ze sobą kompatybilne. Najlepiej dokonywać zakupów u jednego producenta.

Zapoznaj się z dodatkowymi funkcjami. Współczesne modele posiadają nie tylko opcję regulacji strumienia, ale także iluminacji świetlnej czy odtwarzania muzyki.

Ważne są materiały, z których wykonano urządzenie i zastosowane technologie. Stal nierdzewna, systemem anticalc i elastyczne dysze to gwarancja wieloletniej trwałości, pięknego połysku oraz ochrony przed osadzaniem się kamienia i nagromadzaniem osadu.

Pamiętaj, że deszczownica będzie wymagać wydajnego bojlera. Małe bojlery przepływowe mogą nie nadążyć z bieżącym ogrzewaniem wody. Jeśli zależy Ci na większej oszczędności, rozejrzyj się za głowicą wyposażoną w perlator napowietrzający.

deszczownice  

Ile to kosztuje?

Dobrej jakości, ścienny zestaw natryskowy z tradycyjną słuchawką prysznicową, to wydatek rzędu 100-200zł (np. zestaw natryskowy Deante Floks, 158 zł). Ceny deszczownic są bardzo zróżnicowane. Zależą przede wszystkim od użytego materiału i dodatkowych technologii. Deszczownicę kupisz zatem zarówno za 39zł, jak również za 249zł (Massi ultra slim, materiał: stal nierdzewna). W przypadku montażu podtynkowego, dochodzą koszty artykułów budowlanych i robocizny.

Na najbardziej wymagających klientów, czeka jeszcze jedno, nowatorskie rozwiązanie - panele prysznicowe, wzbogacające kabinę o funkcję hydromasażu i oryginalny element dekoracyjny. Jest to jednak większa inwestycja, rzędu nawet 3000zł (chociaż w ofercie niektórych producentów znajdują się modele, których ceny zaczynają się już od kilkuset złotych).

Życzymy wiele satysfakcji z wdrożenia naszych rozwiązań,

zespół sklepu tanialazienka.com

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Wersje językowe
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl