Jak działa deszczownica łazienkowa?
Jak działa deszczownica łazienkowa?

Deszczownica łazienkowa to coraz częściej wybierane rozwiązanie w polskich domach i mieszkaniach. Jak działa? Jakie są jego zalety? Dlaczego warto w nie zainwestować? Podpowiadamy!

Jak działa deszczownica łazienkowa?

Deszczownica łazienkowa – jak to działa?

Deszczownica łazienkowa to rodzaj baterii prysznicowej, montowany na stałe w kabinie. Zazwyczaj wiesza się ją na specjalnym uchwycie pod sufitem (w centralnej części kabiny) lub montuje na ścianie kabiny prysznicowej (na wysokości około 2 metrów). Deszczownicę można także zamontować nad wanną.

Panel sterujący montuje się najczęściej na ścianie, natomiast głowica powinna się znajdować około 20 cm nad głową użytkownika. Główna różnica pomiędzy deszczownicą a zwykłą słuchawką prysznicową to siła strumienia wody oraz jej stopień rozproszenia. Drobne strugi płynące z baterii obmywają całe ciało w trakcie kąpieli, co wielu klientom kojarzy się z przyjemną kąpielą pod naturalnym strumieniem, np. w deszczu.

Zalety korzystania z deszczownicy łazienkowej

Deszczownica łazienkowa to dobre rozwiązanie dla osób, które cenią sobie wysoki standard i komfort. Instalacja ta sprawdza się najlepiej w dużych łazienkach. Dzięki temu, że deszczownica jest montowana na stałe w jednym miejscu, ułatwia ona korzystanie z łazienki. Urządzenie to można zamontować natynkowo lub podtynkowo. W przypadku, gdy chcemy zaoszczędzić nieco miejsca w łazience, warto zdecydować się na montaż podtynkowy.

Rozwiązanie to jest bardzo estetyczne i nowoczesne oraz pomaga oszczędzać wodę. Dużą zaletą są także zwiększone doznania płynące z kąpieli pod prysznicem. Szeroki, regulowany strumień wody oblewającej całe ciało ma właściwości masujące i relaksujące, deszczownicę można dodatkowo wyposażyć w specjalne systemy hydromasażu. Większość nowoczesnych instalacji posiada także system, który zapobiega osadzaniu się kamienia wapiennego na elementach urządzenia.

Zależy Ci na komforcie i estetyce? Wymień zwykły panel prysznicowy na deszczownicę!

Jeśli zależy nam na wyjątkowo estetycznych rozwiązaniach w łazience, deszczownicę można wyposażyć w efektowne światłe LED, zmieniające się w zależności od temperatury wody. Dostępnych jest także wiele rodzajów głowic, począwszy od owalnych i prostokątnych, do nietypowych kształtów. Deszczownica może nawet emitować zapach ulubionych olejków eterycznych. Dobrą deszczownicę można zakupić już w cenie od 100 do kilkuset złotych, bardziej luksusowe modele to koszt od tysiąca złotych w górę. W zestawie z deszczownicą najczęściej jest załączona bateria mieszaczowa, termostatyczna lub wannowa.

Zobacz również:

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Wersje językowe
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl