Jak działa odpływ liniowy i czy może się popsuć?
Jak działa odpływ liniowy i czy może się popsuć?

Montaż odpływu liniowego ma na celu odprowadzenie wody z prysznica w łazience. Dzięki temu rozwiązaniu można nie tylko utrzymać czystość w pomieszczeniu, ale i nadać mu nowoczesny charakter. Jak działa odpływ liniowy i czy może się popsuć? Odpowiadamy na te pytania!

Jak działa odpływ liniowy i czy może się popsuć?

Odpływ liniowy w łazience – jak to działa?

Odpływ w łazience to specjalna rynienka lub listwa, której zadaniem jest odprowadzenie wody z prysznica do rury kanalizacyjnej. Działanie tej armatury hydraulicznej opiera się na prawie grawitacji. Elementy odpływu wykonane są z nierdzewnej stali, która jest odporna na korozję. Ważną częścią odpływu liniowego jest syfon. To właśnie on odprowadza wodę do rury kanalizacyjnej, dzięki czemu nie gromadzi się ona w pomieszczeniu.

Odpływ liniowy w łazience – jakie są największe zalety tego rozwiązania?

Odpływy liniowe są coraz bardziej popularne, nie tylko w mieszkaniach, ale i w domach. Można je montować w pomieszczeniach oraz na zewnątrz (np. przy garażu, hotelu lub basenie). Dzięki nim można w łatwy sposób utrzymać w czystości łazienkę, bez konieczności instalowania kabiny prysznicowej lub brodzika. Elementy odpływu można zdejmować, modele wyposażone w tzw. suchy syfon są wyjątkowo łatwe do wyczyszczenia. To także rozwiązanie, które jest estetyczne, jedynym widocznym elementem jest kratka, która przykrywa rynienkę odpływu (pozostałe części pozostają ukryte w posadzce), możliwe jest także efektowne podświetlenie odpływu z wykorzystaniem świateł LED.

Kolejna zaleta to optyczne powiększenie powierzchni, wysoki poziom bezpieczeństwa oraz bezinwazyjny montaż. Odpływ liniowy można montować w posadzce, zarówno w budynkach prywatnych, jak i użyteczności publicznej (np. sauna lub basen). Montuje się je najczęściej na granicy między kabiną prysznicową i łazienką, na środku prysznica lub przy ścianie. Odpowiednie wyprofilowanie zapewnia spadek posadzki i właściwy odpływ wody. Montaż jest możliwy nawet w pomieszczeniach o niewielkich rozmiarach, strefę prysznica można wykończyć antypoślizgowymi płytkami.

Odpływ liniowy to rozwiązanie, które umożliwia dostosowanie łazienki dla osób starszych i niepełnosprawnych, a także dzieci. Dzięki wyeliminowaniu brodzika prysznicowego i ujednoliceniu powierzchni posadzki korzystanie z łazienki jest bardzo komfortowe. Dobrze wykonany odpływ liniowy to inwestycja na wiele lat. Aby zapewnić dobre odwodnienie i drożny odpływ, warto zlecić montaż tej instalacji profesjonalnej firmie oraz skonsultować się z glazurnikiem.

Zobacz również:

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Wersje językowe
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl