Jak podłączyć grzejnik łazienkowy?
Jak podłączyć grzejnik łazienkowy?

Świat łazienek opanowały grzejniki drabinkowe. Stanowią one nie tylko element grzewczy, ale również dekoracyjny. Są bardzo funkcjonalne i ładnie komponują się z aranżacją. Przed rozpoczęciem instalacji grzejnika łazienkowego należy zdecydować, w jaki sposób ma być on podłączony. Istnieją różne rodzaje podłączenia do instalacji c.o. rurą zasilającą, doprowadzającą i odprowadzającą wodę.

Podłączenie boczne

Grzejniki z podłączeniem bocznym (modernizacyjne) mają taki sam rozstaw (500 mm) pomiędzy rurą zasilającą a powrotną, jak grzejniki starej generacji. To sprawia, że ich wymiana jest znaczenie prostsza. Dodatkowym ułatwieniem w dopasowaniu nowego grzejnika modernizacyjnego do istniejącej instalacji jest dostępność w dwóch wersji: prawej i lewej.

Podłączenie od dołu

W nowoczesnym świecie łazienek często spotyka się grzejniki podłączane od dołu. W tym przypadku nie ma znaczenia, z której strony jest zasilanie. Wyjątkiem są wysokie modele, w których znajduje się specjalna rura wewnątrz kolektora pionowego. To właśnie do niego jest podłączana rura zasilająca. To sprawia, że duże grzejniki doskonale rozkładają temperaturę nawet w łazienkach pokaźnych rozmiarów.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Wersje językowe
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl