W jaki sposób prawidłowo zamontować baterię kuchenną i umywalkową?
W jaki sposób prawidłowo zamontować baterię kuchenną i umywalkową?

montaż baterii kuchennej i łazienkowej

Drogi Kliencie,

Dziękujemy za wybór armatury z kolekcji Massi. Teraz poprowadzimy Cię przez kolejne etapy właściwego montażu zakupionej baterii (nie ma znaczenia czy jest ona przeznaczona do łazienki, czy do kuchni – w obu przypadkach, sposób montażu jest podobny).

 1. Po pierwsze, jeśli jest to konieczne, przed rozpoczęciem montażu baterii, przepłucz instalację wodociągową.
 2. Zamknij zawory instalacji w celu odcięcia dopływu wody. Pozwoli to uniknąć zalania pomieszczenia, w którym pracujesz.
 3. Wybraną baterię będziesz teraz umieszczać w otworze, który został stworzony w umywalce przez jej producenta. Jeśli kupujesz nową umywalkę, wybierz model z już wyznaczonym otworem, ze względu na prostszy i bezpieczniejszy sposób montażu (samodzielne wiercenie może spowodować pękniecie umywalki).
 4. W otworze umywalki najpierw umieść tzw. oring, czyli gumową uszczelkę, a w następnej kolejności przełóż przez otwór
  i oring załączone wężyki. Będą one łączyć baterię z instalacją wodną.
 5. Zadbaj o to, żeby bateria ściśle przylegała do powierzchni umywalki.
 6. Czas na spód umywalki. Znajdują się tam wystające śruby montażowe, na które należy nałożyć metalową podkładkę,
  a następnie jak najmocniej nakręcić na śruby montażowe specjalne nakrętki, które m.in. zabezpieczą baterię przed obracaniem się.
 7. Pora na ostatni, najważniejszy krok. Nakrętki, które znajdują się na końcach wężyków (z uszczelkami wewnątrz),
  połącz ostrożnie z przewodami ciepłej i zimnej wody.
 8. Gotowe!
armatura

NA KONIEC KILKA SŁÓW O ZASADACH KONSERWACJI ARMATURY MASSI

 1. Pamiętaj, że naturalne środki czyszczące są nie tylko najlepsze i najbezpieczniejsze, ale także najtańsze, dlatego staraj się regularnie przeczyszczać chromowane elementy baterii wodą z dodatkiem mydła. Unikniesz uszkodzeń, powstających w wyniku działania środków zawierających wapń i różne kwasy. W przypadku osadzającego się wapnia, użyj octu oraz soku z cytryny.
 2. Perlatory również wymagają regularnego oczyszczania z kamienia i osadów, gdyż ich nagromadzenie może doprowadzić do uszkodzenia baterii. W tym celu, należy ostrożnie odkręcić perlator i dokładnie go przepłukać. Rób to zawsze, gdy uznasz, że woda wypływa nierównomiernie bądź z „trudnością”.

Pamiętaj, żeby w kwestii montażu i konserwacji armatury zawsze postępować zgodnie z dołączoną do produktu instrukcją. W zależności od konkretnego modelu baterii, etapy montażu mogą się różnić od siebie kilkoma szczegółami. W razie jakichkolwiek problemów z montażem naszych baterii, zachęcamy do kontaktu. Nasi eksperci udzielą Ci pomocy technicznej.

Życzymy wiele satysfakcji z użytkowania baterii,

Zespół sklepu tanialazienka.com

pobierz

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Wersje językowe
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl