Jak zamontować prawidłowo odpływ liniowy?
Jak zamontować prawidłowo odpływ liniowy?

montaż odpływów liniowych

Coraz modniejszym rozwiązaniem, stosowanym w łazienkach zamiast brodzików, jest odpływ liniowy. W odpowiednio wyprofilowanej posadzce, montuje się kratkę odpływową, a podłogę wykłada się płytkami ceramicznymi. Jest to praktyczne, nowoczesne i efektowne rozwiązanie, a co najważniejsze – łatwe w realizacji. Przykładem jest odpływ liniowy Massi strip.

Rodzaj podłoża

Montaż odpływu liniowego przebiega w kilku etapach. Na początku, skup się na podejściu kanalizacyjnym. W przypadku podłoża na parterze niepodpiwniczonego domu, w pierwszej kolejności zamontuj podejście kanalizacyjne, a następnie zabetonuj podłogę, zainstaluj syfon i ułóż warstwę wierzchnią jastrychu.

Materiał często wykorzystywany w budynkach jednorodzinnych – strop gęstożebrowy, wymaga zamontowania podejścia o grubości stropu. Należy stworzyć rynienkę, która pomieści elementy przyłączeniowe o głębokości umożliwiającej wyrównanie górnych krawędzi syfonu i stropu. Strop monolityczny jest zbyt cienki i nie pomieści rur odprowadzających. Istnieją na to dwa sposoby. Sugerujemy poprowadzenie rur pod stropem i osłonięcie podwieszanym sufitem lub podniesienie dna natrysku. Ważne, aby pamiętać o utrzymaniu spadku rur odprowadzających na poziomie 2,5% i o nieprzecinaniu się z belkami stropowymi, co negatywnie wpływa na trwałość rur.

Elementy odwodnienia

Miejsce połączenia z pionem kanalizacyjnym umieść niżej niż odpływ. Kratka powinna się znajdować 1-2 mm poniżej poziomu płytek.

Odpływ odwodnienia możesz umieścić w dowolnym miejscu powierzchni prysznicowej. Spadek (minimum 2,5%) w odpływie liniowym uformuj z jednej lub dwóch stron – w zależności od lokalizacji kanału prysznicowego. W przypadku odwodnienia punktowego, wykonaj cztery spadki (1,5%) w brzegach kratki.

odpływy liniowe - oferta

Odpowiednia izolacja

Izolację przeciwwodną z folii w płynie nanoś na powierzchnie ścian i całe podłoże po stwardnieniu jastrychu i nałożeniu taśmy uszczelniającej na rozetę odpływową syfonu. Warto zastosować taśmy uszczelniające w narożnikach.

Ostatni etap

Teraz, pozostaje Ci już tylko ułożenie wcześniej zakupionych płytek. Prace rozpocznij od strony odpływu. 100%-ową pewność szczelności w obrębie natrysku, zapewni Ci użycie elastycznych spoin wodoodpornych.

W razie jakichkolwiek pytań, odnośnie montażu naszych odpływów liniowych, do Twojej dyspozycji pozostają nasi doradcy.

Życzymy wiele satysfakcji z wdrożenia naszych rozwiązań,

zespół sklepu tanialazienka.com

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Wersje językowe
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl