Jaką baterię umywalkową powinna mieć fajna łazienka?
Jaką baterię umywalkową powinna mieć fajna łazienka?

Nieodłączną częścią wyposażenia łazienki jest bateria umywalkowa. To jedno z najczęściej używanych w ciągu dnia urządzeń łazienkowych i przyciągająca uwagę dekoracja. Jaki model będzie najwłaściwszy, by uzyskać fajną łazienkę?

Rozmiar i design na miarę fajnej łazienki

Duże znaczenie dla wygody użytkowania całej umywalki ma rozmiar baterii, a w szczególności długość wylewki. Wysokość baterii powinna być dopasowana do danego modelu umywalki. Ważne, by najpierw dokonać zakupu umywalki, a dopiero potem dobrać do niego baterię. Zbyt długi kran może skutkować zalewaniem blatu i/lub posadzki, a za krótki spowoduje, że mycie będzie po prostu niewygodne. Standardowo, aby swobodnie umyć ręce, odległość od dna umywalki do końca wylewki powinna wynosić ok.15 cm. Dotyczy to zarówno baterii ściennej, jak i stojącej.
Często wybór baterii podyktowany jest wyłącznie estetyką. Zależy nam, by stworzyć ładną, fajną łazienkę. Coraz bogatsza oferta rynkowa powoduje, że klienci mają w czym wybierać. Jeśli jednak chcemy zaaranżować funkcjonalną, fajną łazienkę na lata, warto kierować się przede wszystkim jakością urządzenia. Bateria powinna być wykonana z odpowiednich materiałów, np. z mosiądzu. Dużo o trwałości produktu powie nam okres gwarancji. Dobrze, jeśli wynosi on co najmniej kilka lat (średnio 5-7).

bateria umywalkowa do fajnej łazienki

Rodzaje baterii umywalkowych

Baterie umywalkowe można podzielić ze względu na montaż na:

  • sztorcowe – bardzo popularne w polskich domach, montowane na umywalce;
  • ścienne – baterie montowane na ścianie z widocznym korpusem i uchwytem (natynkowa) lub z ukrytymi elementami pod tynkiem (podtynkowe);
  • wolnostojące – baterie i umywalki stanowią osobne elementy, instalowana są na blacie lub podłodze.

Kurki vs mieszacz

Kolejnym dylematem, przed którym musimy stanąć podczas zakupu baterii umywalkowej, jest sposób odkręcania wody. Na rynku dostępne są modele z tradycyjnymi kurkami oraz z mieszaczem. Pierwsze polecamy do klasycznych łazienek. Z kolei baterie z mieszaczem regulują nie tylko temperaturę, ale i strumień wody. Pasują do niemal każdej, nowoczesnej łazienki. Bezuchwytowa bateria posiada czujniki ruchu uruchamiające się po podłożeniu rąk pod wylewkę. Każda fajna łazienka, zwłaszcza taka, z której korzysta dużo osób oraz dzieci, powinna mieć taką baterię na wyposażeniu.

Jakość wykonania

Warto zwrócić uwagę na materiał, z którego zbudowana jest bateria. Głowice zazwyczaj wykonane są z mosiądzu lub ceramiki albo są to baterie termostatyczne. Mosiężne głowice mogą być niedokładne w ustawianiu temperatury. Ceramiczna głowica jest znacznie bardziej precyzyjna i wytrzymała. Z kolei baterie termostatyczne to nowoczesne i bardzo praktyczne rozwiązanie, które cieszy się rosnącą popularnością wśród polskich konsumentów. Zapobiega niespodziewanym skokom temperatury i poparzeniom skóry. Warto również zwracać uwagę na dodatkowe technologie, które wpływają na łatwość konserwacji (np. powłoka zapobiegająca osadzaniu kamienia).

Jeśli masz dylemat, jaką baterię wybrać, skontaktuj się z nami. Chętnie pomożemy Ci w stworzeniu fajnej łazienki.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Wersje językowe
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl