Jaką umywalkę nablatową wybrać – okrągłą czy prostokątną?
Jaką umywalkę nablatową wybrać – okrągłą czy prostokątną?

Po pierwsze parametry

Podstawowym kryterium wyboru umywalki są jej wymiary – adekwatne do wielkości blatu. Minimalna, zalecana szerokość umywalki to min. 40 cm (optimum to 60 cm). Im większa szerokość i głębokość, tym mniejsze ryzyko, że woda będzie rozchlapywać się po blacie i podłodze. Zgodnie z zasadami ergonomii, umywalka powinna zostać zamontowana na wysokości ok. 90 cm, licząc od ich górnej krawędzi do posadzki.

Design a wielkość łazienki

Umywalka nablatowa powinna pasować do wnętrza. W przestronnych pomieszczeniach, na dużych blatach, znakomicie wyglądać będzie każdy, nawet najbardziej fantazyjny kształt. W mniejszych łazienkach należy zwrócić uwagę przede wszystkim na kompaktowość modelu (ok. 40 cm szerokości). Praktycznym rozwiązaniem będzie niewielka umywalka okrągła (np. Massi BOL) lub prostokątna z dodatkową półeczką na akcesoria (np. Massi ELMO). Miejsce pod blatem można zagospodarować na schowek.

Czystość

Umywalki ceramiczne są najłatwiejszymi do utrzymania w czystości. Co więcej, umieszczenie umywalki na blacie umożliwia dokładne umycie każdego jej zakamarka. Prosty kształt ułatwia czyszczenie. Umywalki nablatowe Massi pokrywa specjalna powłoka Easy Clean, która zapobiega osadzaniu się zabrudzeń.

Prostokątna czy okrągła?

Jeśli zastanawiasz się, jaką umywalkę nablatową wybrać – okrągłą czy prostokątną, zdecyduj się na model, który po prostu bardziej Ci się podoba i lepiej pasuje do istniejącej bądź planowanej aranżacji. Modele prostokątne są ponadczasowe. Czasem spotkasz w nich dodatkową przestrzeń na kosmetyki. Za to modele okrągłe są na ogół głębsze i budzą skojarzenia z salonem SPA.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Wersje językowe
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl