Jaki kupić stelaż do bidetu?
Jaki kupić stelaż do bidetu?

stelaż do bidetu

Nowoczesna łazienka nie może się obejść bez bidetu, czyli praktycznego urządzenia sanitarnego służącego do podmywania się. Bidety starego typu, czyli stojące, niestety nie zmieściłyby się nawet dzisiaj w większości polskich łazienek. Na szczęście od wielu lat istnieje inny sposób montażu urządzeń ceramicznych, w tym i bidetów. Chodzi o stelaże podtynkowe do podwieszanych urządzeń sanitarnych. Ponieważ technologia ta nie jest jeszcze aż tak popularna, z pewnością warto zapoznać się z podstawowymi informacjami
o stelażach do bidetu, które ułatwią jego prawidłowy dobór do urządzenia.

Jak zbudowany jest stelaż do bidetu?

Konstrukcja stelażu oparta jest na solidnej ramie stalowej, najczęściej malowanej proszkowo. Do ramy tej przymocowane jest kolano odpływowe oraz przyłącze wodne. Stelaże podtynkowe do bidetów stosuje się najczęściej w ścianach z tak zwanej lekkiej zabudowy, czyli z dość cienkich płyt kartonowo-gipsowych. Do takiej ściany trudno byłoby przymocować ciężki bidet, dlatego stelaż stanowi swoiste rusztowanie, zapewniające stabilność i wytrzymałość całej konstrukcji (do 400 kg obciążenia!). Zaletą bidetów podwieszanych jest to, że można je umieścić na wysokości, odpowiadającej potrzebom ich użytkowników. Dlatego też nowoczesne stelaże podtynkowe posiadają regulowaną wysokość, a często także regulowaną głębokość, dzięki której można je zamontować w ścianie o różnej grubości. Właśnie takie udogodnienia mają popularne stelaże do bidetów: https://tanialazienka.com/stelaze-bidetowe-zatynkowe.html.

stelaż do bidetu

stelaż podtynkowy do bidetu

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru stelażu?

Wybierając stelaż do bidetu, a także do każdego innego urządzenia sanitarnego, należy pamiętać, że będzie on zamontowany w ścianie. Co to oznacza? Niestety to, że w razie awarii, dostęp do ramy będzie bardzo utrudniony. Dlatego pierwszym i najważniejszym kryterium wyboru stelażu powinna być jakość, która zagwarantuje bezawaryjność i wytrzymałość konstrukcji przez wiele lat. Czołowi producenci stelaży potwierdzają jakość swoich produktów np. certyfikatem ISO lub długoletnią gwarancją (przykład: https://tanialazienka.com/pl/p/UNIWERSALNY-STELAZ-PODTYNKOWY-DO-BIDETU/3387). Kolejną kwestią, którą należy wziąć pod uwagę podczas wyboru stelażu powinno być miejsce bidetu w łazience. Większość modeli stelaży przystosowana jest do tradycyjnego montażu w ścianie, a tylko niektóre umożliwiają umieszczenie bidetu w narożniku łazienki. Takie rozwiązanie może być zbawienne dla właścicieli małych łazienek i warto wówczas zdecydować się na stelaż podtynkowy narożny na przykład taki jak ten: https://tanialazienka.com/uniwersalny-stelaz-podtynkowy-do-bidetu-massi-rino.html. Trzecim kryterium wyboru stelażu powinna być możliwość jego regulacji w pionie i poziomie, o czym pisaliśmy w poprzednim akapicie.

Dobór stelażu do modelu bidetu

Większość osób zapewne martwi się, czy wybrawszy stelaż jednej firmy, będzie on pasował do bidetu wyprodukowanego przez innego producenta. Obawy te są logiczne, jednak na szczęście niepotrzebne. Znakomita większość stelaży na rynku jest uniwersalna, co oznacza, że pasują one do niemal każdego bidetu. Oczywiście renomowani producenci stelaży wymieniają konkretnie z nazwy firmy, których bidety pasują do ich konstrukcji. Jednak w przypadku jakichkolwiek wątpliwości, informację na temat kompatybilności stelażu z danym modelem bidetu można uzyskać w sklepie lub na infolinii producenta. Przykładowo stelaże dostępne w sklepie Tanialazienka.com pasują do modeli bidetów znanych i cenionych przez Polaków producentów ceramiki sanitarnej takich jak KOŁO, CERSANIT, MASSI czy ROCA.

stelaż zatynkowy do bidety Rino

 

stelaże bidetowe zatynkowe

 

Czy cena zawsze świadczy o jakości?

Odwieczne pytanie, czy płacąc więcej można oczekiwać lepszej jakości produktu dręczy także osoby, chcące kupić stelaż do bidetu. Jak już wspominaliśmy, jakość stelażu jest bardzo ważna, jednak jak się okazuje nie zależy ona od ceny. Trzeba sobie uświadomić, że większość stelaży jest do siebie podobna pod kątem konstrukcji oraz użytych materiałów. Dlatego też całkiem niedrogie stelaże mają 10-letnie gwarancje i mogą się pochwalić pozytywnymi opiniami ich użytkowników. Wystarczy spojrzeć na przykłady konkretnych modeli stelaży, przytoczonych w niniejszym tekście. Pasują one do najpopularniejszych na polskim rynku bidetów, odznaczają się doskonałą jakością, a przy tym ich cena jest naprawdę niewygórowana.

Jak widać zakup stelażu do bidetu nie jest taki trudny, jak się wydaje. Wystarczy znać istotne parametry konstrukcji, które wpływają na montaż bidetu, a także podstawowe zasady, jakimi się należy kierować podczas wyboru producenta.

 

 

Zespół tanialazienka.com

       

 

 

 

 

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Wersje językowe
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl