Brodzik – wysoki czy niski (slim)?
Brodzik – wysoki czy niski (slim)?

Brodzik – wysoki czy niski (slim)?

Wybierając brodzik, możesz stanąć przed dylematem, dotyczącym jego optymalnej wysokości. Parametr ten okazuje się kluczowy dla komfortu codziennych kąpieli oraz estetyki kabiny prysznicowej i całej łazienki. Na rynku dostępne są zarówno modele ultrapłytkie (slim) o wysokości zaledwie kilku centymetrów (na ogół 4-6cm), jak również bardzo wysokie, sięgające nawet 25-30cm nad podłogę.

PRZEZNACZENIE

Zastanawiając się nad idealną wysokością brodzika, weź pod uwagę, kto będzie z niego najczęściej korzystać. Głęboki brodzik to dobre i praktyczne rozwiązanie dla właścicieli niewielkich łazienek, którzy nie mogli zainstalować wanny - w szczególności dla rodziców z małymi dziećmi. Brodzik może pełnić rolę mini-wanny dla dziecka, wykąpiesz w nim psa oraz namoczysz pranie. Modele wysokie mogą dodatkowo posiadać wyprofilowane siedzisko, które zapewni relaks pośród strumieni wody oraz będzie pełnić funkcję półki na kosmetyki. Z drugiej strony, osoby starsze i niepełnosprawne mogą mieć duży problem z pokonaniem wysokiej na kilkadziesiąt centymetrów ściany brodzika.

WYGLĄD

Obecnie, architekci wnętrz coraz częściej odchodzą od stosowania wysokich brodzików na rzecz natrysków z niskimi brodzikami lub bez nich – gdy woda spływa bezpośrednio na podłogę. W niewielkich łazienkach, zbyt głęboki brodzik może wyglądać przytłaczająco, wpływając negatywnie na końcowy efekt wizualny. Modele niskie wzbogacają aranżację wnętrza o akcent elegancji, innowacyjności i luksusu. Z drugiej strony, są mniej uniwersalne niż wersje wysokie.

KOMPATYBILNOŚĆ

Pamiętaj, że brodzik musi pasować do kupowanej lub posiadanej już kabiny – nie tylko wizualnie, ale przede wszystkim konstrukcyjnie.
Najlepiej wybierać modele tej samej marki i przed zakupem zaczerpnąć porady obsługi sklepu.


kabiny prysznicowe

CENA

Brodziki typu slim są dzisiaj stosunkowo niedrogie (w przypadku produktów marki Massi, ceny rozpoczynają się już od 259zł brutto), jednak często wiążą się z koniecznością zakupu droższej, nowocześniejszej kabiny.

brodzki prysznicowe

PODSUMOWUJĄC

Głębokość jest jedną z istotniejszych cech brodzików - głównie ze względów wizualnych i praktycznych. Modele slim, które wykraczają zaledwie kilka centymetrów nad podłogę, są eleganckie, funkcjonalne, łatwe do utrzymania w czystości i zapewniają szybkie odprowadzanie wody. To propozycja dla zwolenników minimalistycznych, modnych i nowoczesnych rozwiązań, a także dla seniorów i osób niepełnosprawnych. Z kolei brodziki głębokie
z siedziskiem polecane są rodzinom z małymi dziećmi, które nie posiadają w łazience wanny oraz osobom starszym, o ile przekroczenie 20-30cm krawędzi nie będzie stanowić dla nich problemu.

Życzymy wiele satysfakcji z użytkowania brodzika,

zespół sklepu tanialazienka.com

pobierz

 Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Wersje językowe
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl