Remont łazienki czy remont kuchni?
Remont łazienki czy remont kuchni?

Z pewnością każdy z nas chciałby uniknąć powyższego dylematu, jednak czasem ograniczony budżet czy chęć szybkiego wprowadzenia się do mieszkania każe nam wybierać, które pomieszczenie wyremontować w pierwszej kolejności.

Mimo tego, że oba pomieszczenia są niezbędne w każdym lokalu mieszkalnym, łazienka na liście prac remontowych otrzymuje jednak wyższy priorytet. Z łazienki korzystamy nawet kilkanaście razy dziennie. Tu spełniamy podstawowe potrzeby, dbamy o higienę, pierzemy ubrania, przygotowujemy się do wyjścia, a także odpoczywamy po ciężkim dniu. To pomieszczenie, którego nie ukryjemy przed gośćmi. Trudno sobie wyobrazić zamieszkanie w lokalu z nienadającą się do użytku łazienką. A kuchnią? Raczej da się bez niej wytrzymać przez kilka miesięcy (albo i dłużej, jeśli nie mamy dzieci).

Remont łazienki czy remont kuchni? www.tanialazienka.com

Łazienka dla ciała i duszy?

Urządzając łazienkę, dużą wagę przywiązujemy nie tylko do jej użyteczności, ale również do ergonomii projektu czy budowanej atmosfery. Łazienka jest miejscem bardzo intymnym. Chcemy, by każdy domownik czuł się w niej dobrze. Ma sprzyjać relaksacji i pozytywnie wpływać na nasze samopoczucie. Tworzymy ją na wzór salonów SPA. Tu możemy uciec, zamknąć się przed światem (dosłownie) i na moment zapomnieć o rzeczywistości. Tego z pewnością nie zaoferuje nam kuchnia – zwłaszcza, gdy nie mieszkamy sami, a gotowanie nie działa na nas odprężająco.

Aspekt finansowy

Remont łazienki jest zazwyczaj tańszy niż kuchni. Czasem wystarczy wymiana miski WC, umywalki, blatu, armatury i kabiny oraz odświeżenie czy dodanie kilku detali, by zapewnić pomieszczeniu spektakularną metamorfozę. Sprzęty kuchenne są znacznie droższe niż łazienkowe. Podstawowe, czyli piekarnik, płyta, lodówka, zmywarka i zlewozmywak z baterią to wydatek rzędu od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Kuchnie na ogół są większe od łazienek, dlatego ich wyremontowanie pochłania więcej pracy i pieniędzy.

EKO mieszkanie

Najmodniejszy dom to oczywiście EKO dom. Trudno jednak mówić o ekologicznym i ekonomicznym użytkowaniu wnętrz bez łazienki wyposażonej w przyjazne środowisku (i domowemu budżetowi) sprzęty. Aby zużywać znacznie mniej wody bez obniżania komfortu mieszkania, wystarczy wymienić urządzenie sanitarne na model z zamkniętym kołnierzem spłukiwania (spłukiwanie kropelkowe) albo model bezkołnierzowy ze spłuczką o obniżonej pojemności (2-4,5 litra). Warto też wybrać baterię z wylewką wyposażoną w perlator. Zużycie wody można w ten sposób obniżyć nawet o 30%. Dodatkowo zaoszczędzimy, kupując kompletny zestaw WC (np. miska wisząca Massi Decos Mini z deską wolnoopadającą Slim Duro + bidet wiszący Massi Decos Mini + stelaż do WC Cersanit Link + stelaż do bidetu Massi Rino + maty wygłuszające do miski WC i bidetu). Za 6 najwyższej jakości, kompatybilnych elementów zapłacimy jedynie 1820 zł.

Łatwiejsze życie

Wyremontowana, komfortowa w użytkowaniu i wygodna w sprzątaniu łazienka sprawi, że nasze życie będzie znacznie przyjemniejsze. Miski WC i bidety podwieszane na stelażach ułatwiają mycie podłogi. Proste utrzymanie w czystości urządzeń zapewniają różne nowoczesne technologie. Nanopowłoka Easy Clean w ceramice Massi zapobiega osadzaniu się zanieczyszczeń, system Anti Calc w deszczownicach wspiera walkę z kamieniem, a technologia Easy Flush w miskach WC zapewnia skuteczne spłukiwanie wody.

A co Wy sądzicie o wyższości łazienki nad kuchnią?

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Wersje językowe
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl