Lustro na ścianie łazienki...czyli jak zapewnić sobie dużo światła
Lustro na ścianie łazienki...czyli jak zapewnić sobie dużo światła

lustra na ścianie łazienki

Czy w twojej łazience jest odrobinę zbyt ciemno? Jeśli rozważasz zmianę tego stanu, znajdziesz tutaj kilka wskazówek, które pomogą ci uczynić to pomieszczenie jaśniejszym i przyjemniejszym miejscem.

Okna

Łazienkowe okna są największym naturalnym źródłem światła. Jeśli chcemy uczynić pomieszczenie jeszcze jaśniejszym, jedną z najlepszych opcji jest umieszczenie lustra na sąsiadującej ścianie. Ten zabieg zapewni odbijanie się światła przez całą łazienkę, czyniąc ją znacznie jaśniejszą i bardziej przestrzenną.

Wybierz lustro, które będzie się nadawało

Podczas umieszczania lustra na ścianie, upewnij się, że jest ono wystarczająco duże, żeby odbijać dużą ilość światła. Jeśli zakrywa ono dużą część ściany, powinno się nadawać. Lustra pomagają również zbudować wrażenie, że pomieszczenie jest znacznie większe niż w rzeczywistości.

W jakim miejscu sprawdzą się małe lustra

Jeśli nie masz miejsca na duże lustro, spróbuj zamiast tego umieścić mniejsze na ścianie naprzeciwko okna, a dla większego, znajdź miejsce gdziekolwiek indziej w pokoju. Ten zabieg umożliwi odbicie się światła z jednego lustra w drugim i okaże się bardzo efektywny. Jeśli chodzi o odbijanie naturalnego światła, dobre jest to, że w odróżnieniu od sztucznego oświetlenia, jest delikatne aniżeli twarde, jasne i jaskrawe.

lustra łazienkowe

Przemaluj łazienkę

Ponieważ łazienki to małe pomieszczenia, malowanie ich nigdy nie sprawia zbyt wiele trudności. Przemalowanie łazienki na biało może nadać jej nowego wyglądu, a także zapewnić w całym pomieszczeniu naturalne światło, które nie będzie absorbowane, dzięki jasnym ścianom.
Pamiętaj o tym, żeby używać wodoodpornej farby. Nie będzie ona odpadać i przetrwa dużo dłużej niż jej inne odpowiedniki, typu standardowa emulsja, używana do malowania wewnętrznych ścian. Warto pomyśleć też o dodaniu kilku metalowych ozdób lub mebli, które przyczynią się do rozprzestrzeniania naturalnego światła i tworzenia wrażenia przestrzennego, świeżego pomieszczenia.
 

 

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Wersje językowe
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl