Co świadczy o jakości panelu prysznicowego?
Co świadczy o jakości panelu prysznicowego?

Odpowiedniej jakości panel prysznicowy pozwala zamienić niepozorną łazienkę w miniaturowe centrum SPA. To zintegrowane rozwiązanie, które może łączyć w sobie deszczownicę, słuchawkę prysznicową i urządzenie do masażu. Kabina wyposażona w panel prysznicowy zyskuje nie tylko na funkcjonalności, ale również na estetyce. Jednak panel panelowi nierówny, a montaż kiepskiej jakości urządzenia może okazać się fatalny w skutkach. Sprawdź, co świadczy o jakości panelu prysznicowego i poznaj nowoczesne panele prysznicowe Crome.

Po pierwsze – materiały

Materiały użyte do produkcji panelu są decydujące dla jakości urządzenia. Aluminiowe panele z pewnością będą rozwiązaniem znacznie trwalszym od wyrobów z tworzyw sztucznych. We wnętrzu panelu kryje się bateria, która również powinna być wykonana z solidnych materiałów. Panele prysznicowe Crome posiadają korpus z aluminium oraz baterię z mosiądzu, co gwarantuje najwyższą trwałość urządzenia. Istotna jest także jakość słuchawki prysznicowej, która często znajduje się w zestawie z panelem. Stalowa konstrukcja daje pewność odporności na uszkodzenia i korozję. Aby zapewnić efektywną pracę, dysze muszą być czyste i drożne. W tym celu, warto sprawdzić, czy w wybranym przez nas panelu dysze i słuchawkę zabezpieczono systemem Anit-Calc, który chroni przed osadzaniem się kamienia i osadów z wody. Zabrudzenia można wówczas jednym ruchem usunąć np. miękką gąbką.

Crome - panel prysznicowy z aluminiowym korpusem w białym macie

Crome - panel prysznicowy z aluminiowym korpusem w białym macie 

Po drugie – bateria

W przypadku paneli natryskowych, wnętrze ma niebagatelne znaczenie. Od rodzaju baterii będzie zależeć nie tylko jakość całego urządzenia, ale również komfort, bezpieczeństwo i ekonomia eksploatacji. Panele prysznicowe Crome produkowane są w wersji z mosiężną baterią termostatyczną. Baterie termostatyczne posiadają blokadę temperatury wody na optymalnym poziomie, tj. 38 stopni Celsjusza (co oczywiście można zmieniać). Zimna i ciepła woda napływają do komory mieszającej, gdzie następuje pomiar i uzyskanie pożądanej temperatury kąpieli. Rozwiązanie to szczególnie polecamy do łazienek, z których korzystają małe dzieci, ponieważ chroni przed poparzeniem. Temperatura wody jest utrzymywana w wąskim zakresie niezależnie od chwilowego ciśnienia. Użytkownik kabiny reguluje tylko intensywność strumienia. Termostat pozwala również oszczędzać wodę. W przypadku baterii dwuuchwytowych, czas potrzebny do ustawienia pożądanej temperatury wody może wynosić nawet kilkadziesiąt sekund, a w przypadku jednouchwytowych – kilkanaście. Panele termostatyczne zapewniają strumień o idealnej temperaturze nawet po sekundzie.

Crome - panel prysznicowy w czarnym macie z mosiężną baterią termostatyczną

Crome - panel prysznicowy w czarnym macie z mosiężną baterią termostatyczną

Po trzecie – deszczownica i hydromasaż

Jeśli marzysz o relaksie doskonałym pod prysznicem, wybierz panel prysznicowy z deszczownicą i hydromasażem. Panele prysznicowe Crome posiadają zintegrowaną deszczownicę oraz punkty hydromasażu o wysokiej wydajności. Strumienie wody, które wydostają się z deszczownicy, przypominają miękkie krople deszczu. Kąpiel pod deszczownicą z powodzeniem może zastąpić relaks w wannie, pozwalając zaoszczędzić spore ilości wody. Punkty hydromasażu zostały rozmieszczone na panelu w przemyślany sposób, by stymulować te części ciała, które najbardziej potrzebują odprężającego albo energetyzującego oddziaływania wody. Dzięki systemowi Anti-Calc, dysze są zawsze czyste i drożne, gwarantując skuteczną relaksację.

Crome - panel prysznicowy stalowy ze zintegrowaną deszczownicą i funkcją hydromasażu

Crome - panel prysznicowy stalowy ze zintegrowaną deszczownicą i funkcją hydromasażu

Zobacz również:

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Wersje językowe
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl