Wanna z parawanem – czy rozwiązanie 2w1 to dobry pomysł?
Wanna z parawanem – czy rozwiązanie 2w1 to dobry pomysł?

Wanna z parawanem – czy rozwiązanie 2w1 to dobry pomysł?

Montaż parawanu na wannie pozwala stworzyć efektowną, funkcjonalną i ekonomiczną strefę kąpielowo-natryskową. To idealne rozwiązanie dla właścicieli niewielkich łazienek, którzy nie posiadają wystarczającej ilości miejsca na montaż i kabiny, i wanny, a jednocześnie nie chcą rezygnować z dogodności obu form kąpieli. Parawan nawannowy w żaden sposób nie utrudnia korzystania z wanny i stanowi inwestycję na wiele lat. Dlaczego jeszcze warto postawić na urządzenie 2w1?

 

Jak wygodnie wziąć prysznic w wannie?

Dokupując parawan do wanny, zyskujemy niskim kosztem kabinę prysznicową. Ceny wysokiej jakości parawanów, wykonanych ze szkła hartowanego, zaczynają się już od kilkuset złotych. Co istotne, kąpiel pod prysznicem pozwala znacząco zmniejszyć zużycie wody (ok. 20-40 litrów zamiast nawet 120 litrów), a eko-łazienka jest obecnie wiodącym trendem. Oszczędności odczuje nie tylko środowisko, ale przede wszystkim domowy budżet.

Czy parawan nawannowy jest bezpieczny?

Parawan do wanny to rozwiązanie znacznie bardziej bezpieczne od zawieszonej na rurce, plastikowej zasłonki – o ile wybierzemy dobry produkt o jakości potwierdzonej atestami. Najlepiej sprawdzają się parawany ze szkła hartowanego, które jest bezpieczne i niezwykle odporne na uszkodzenia mechaniczne, a w razie ewentualnego pęknięcia, nie stanowi zagrożenia dla użytkowników. Odpowiednio szeroki parawan zapobiega rozchlapywaniu wody, skutecznie chroniąc łazienkową posadzkę przed zniszczeniem.

Jak dbać o parawan przy wannie?

Dzięki możliwości złożenia na boczną ścianę, parawan nie tylko nie przeszkadza w eksploatacji wanny, ale również staje się niemal niewidoczny, co wzmacnia walory estetyczne łazienki. Natomiast po rozłożeniu (jednym ruchem), pozwala korzystać z wanny jak z kabiny prysznicowej. Warto zwrócić uwagę, czy wybrany przez nas model posiada opcję obustronnego montażu (lewa/prawa strona) oraz czy umożliwia obracanie wszystkich elementów (180/360 stopni). Wówczas zamocowanie parawanu będzie proste i szybkie bez względu na gabaryty łazienki czy rodzaj wanny. Co więcej, szkło hartowane z łatwością utrzymasz w czystości. Ścianki myje się wilgotną szmatką z dodatkiem delikatnego detergentu.

Czy wanna z parawanem pasuje do małej łazienki?

Chociaż wanny z parawanem królują w małych łazienkach, nic nie stoi na przeszkodzie, aby rozwiązanie 2w1 zastosować w dużym pokoju kąpielowym, a zaoszczędzone miejsce przeznaczyć na inne wyposażenie (np. saunę 😊 ). Nowoczesny design współcześnie produkowanych parawanów sprawdzi się w każdym, nawet najbardziej luksusowym i wyrafinowanym wnętrzu. Na rynku znaleźć można szeroki wybór wzorów. Ciekawym rozwiązaniem jest barwione szkło, jak np. w grafitowym modelu OMNIRES QP93B.

Podsumowując, parawany pozwalają przekształcić każdą wannę w wielofunkcyjne urządzenie oraz zaoszczędzić trochę miejsca na dodatkowe sprzęty i meble. Stanowią również efektowną dekorację łazienki, dopełniając naszą wizję aranżacyjną. Niezdecydowanym zdecydowanie polecamy!

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Wersje językowe
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl