Ten produkt powinna zawierać każda łazienka jutra - bateria termostatyczna
Ten produkt powinna zawierać każda łazienka jutra - bateria termostatyczna

Baterie termostatyczne cieszą się rosnącą popularnością w Polsce. Ich wdrożenie niesie za sobą wiele korzyści. To doskonałe rozwiązanie dla łazienki jutra.

Na miarę łazienki jutra

Jeśli masz problem z gwałtownymi wahaniami temperatury lub ciśnienia wody i/lub szukasz sposobu na zaoszczędzenie na rachunkach, zdecyduj się na baterię termostatyczną. To inteligentne urządzenie, które pomoże Ci zaaranżować łazienkę jutra. W odróżnieniu od tradycyjnych baterii prysznicowych, baterie termostatyczne posiadają układ utrzymujący stałą temperaturę. Baterie te są nieco droższe od klasycznych baterii, lecz inwestycja w nie zwraca się już po 1-2 latach. Prawdziwa łazienka jutra ma nie tylko nowoczesny design, ale jest przede wszystkim ekonomiczna. Zainstalowanie tego produktu pozwala zmniejszyć zużycie wody nawet o 40%! Wynika to ze znacznie krótszego czasu ustawiania temperatury. Najczęściej w tego typu bateriach wykorzystywane są pokrętła: po prawej stronie do regulacji temperatury (od 15-60 st. C) i po lewej do ustawienia strumienia wody. Bateria jest dostępna w wersji podtynkowej i natynkowej. Specjalna obudowa zawiera komorę chłodzącą, która zapobiega nagrzewaniu się baterii do temperatury niebezpiecznej dla skóry.

Jak to działa?

Działanie baterii polega na mieszaniu gorącej i zimnej wody. Specjalny element odkształca się pod wpływem zmian temperatury. W ten sposób, gdy woda staje się za gorąca, zwiększa się przekrój otworu z zimną wodą i zmniejsza dopływ ciepłej. Taki sam mechanizm uruchamia się, gdy woda jest za zimna. Są to bardzo szybkie zmiany, dzięki czemu wahania temperatury są niemal nieodczuwalne. Odległość między baterią termostatyczną a podgrzewaczem wody nie może być większa niż 5 metrów. Zalecana minimalna moc podgrzewacza wynosi 20 kW. Baterie termostatyczne dają możliwość regulacji temperatury wody z dokładnością do 1°C. Dodatkowym atutem takiej baterii jest blokada na poziomie 38°C, która zapobiega poparzeniu się gorącą wodą. Jest to szczególnie istotna funkcja w przypadku, gdy z łazienki korzystają dzieci. Bateria termostatyczna to nowoczesne rozwiązanie, które powinna zawierać każda łazienka jutra.

Przed zakupem

Zanim kupimy baterię, zalecane jest sprawdzenie ciśnienia wody w instalacji. Stałe ciśnienie nie powinno przekraczać 0,5 MPa. Zalecamy wybrać baterię znanego producenta, który od lat produkuje podobne urządzenia i cieszy się dobrą renomą (warto zrobić research opinii w Internecie). Baterie termostatyczne powinny wyróżniać się nie tylko wysoką jakością, ale również eleganckim designem, dopasowanym do naszej łazienki jutra. Do każdej baterii termostatycznej dołączona jest instrukcja montażu i obsługi. Zawiera ona informacje m.in. o minimalnym ciśnieniu przepływu wody, sposobach czyszczenia powierzchni armatury oraz zasadach gwarancji obejmującej produkt. Właściwie nie ma przeciwwskazań do instalacji baterii termostatycznej. To ekonomiczne i funkcjonalne rozwiązanie na miarę każdej łazienki jutra. Odradza się zakupu urządzenia jedynie w przypadku, gdy za ciepłą wodę odpowiada podgrzewacz przepływowy.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Wersje językowe
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl