W jaki sposób zamontować kompakt wc?
W jaki sposób zamontować kompakt wc?

kompakty wc - montaż

Jak zamontować kompakt WC?

Kompakt WC to zintegrowane urządzenie, składające się z miski lejowej i dopasowanej do niej spłuczki. Dostępne na rynku urządzenia kompaktowe są nowoczesne i efektowne, stanowiąc ekonomiczną alternatywę dla misek WC.

Pierwszym krokiem w montażu kompaktu WC jest przygotowanie odpowiedniego sprzętu. Potrzebne Ci będzie kilka narzędzi:

  • zestaw kluczy
  • wiertarka i wiertła
  • ołówek i miarka

Misa WC

Prace rozpocznij od sprawdzenia, czy między rurą odpływową a miejscem, gdzie znajduje się otwór miski kompaktowej, zmieści się przyłącze elastyczne. Po odpowiednim ustawieniu miski, włóż przyłącze w jej odpływ oraz w wylot rury.

Ołówkiem wyznacz na podłodze punkty, które wskażą miejsce przymocowania muszli. Misę odsuń na bok i wywierć w zaznaczonych punktach otwory. Niskie obroty wiertarki pozwolą uniknąć popękania płytek.

W wywierconych otworach umieść kołki rozporowe, a następnie ustaw misę tak, by dziurki korków rozporowych były widoczne przez otwory montażowe. W otwory do mocowania miski włóż kołnierzyki (zapobiegają uszkodzeniu ceramiki) i śruby, które następnie przykręć do podłoża. Uszczelnij miejsce połączenia miski WC z podłogą silikonem sanitarnym.

Zbiornik

Drugim krokiem jest zamontowanie w spłuczce mechanizmu spłukującego i zamocowanie dolnej uszczelki. Należy dokręcić ją na tyle mocno, by nie przepuszczała wody. Następnie połącz ze sobą misę kompaktową i spłuczkę zakładając uszczelkę, podkładkę i motylek na wystające od dołu gwinty. Spłuczka musi dokładnie przylegać do miski, aby nie kołysała się na boki.

kompakty WC - oferta

Podłączenie wody

Odetnij główny dopływ wody, aby zapobiec zalaniu łazienki. Połącz kątowy zawór odcinający ze zbiornikiem za pomocą wężyka. Wężyk do zbiornika należy podłączyć po tej stronie, po której znajduje się zawór napełniający. Drugi otwór zaślep plastikowym korkiem.

Po zakończeniu tych czynności, wykonaj próbę szczelności. Otwórz zawór kątowy, napełnij zbiornik wodą i sprawdź działanie przycisku sterującego.

Deska sedesowa

Ostatni etap to montaż deski sedesowej, którą należy dopasować do otworów montażowych w tylnej części miski. Deskę WC montuje się od dołu za pomocą śrub mocujących, podkładki i nakrętki. I gotowe! Twój kompakt WC jest gotowy do użytkowania.

Życzymy wiele satysfakcji z wdrożenia naszych rozwiązań,

zespół sklepu tanialazienka.com

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Wersje językowe
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl