
Posiadasz nieruchomość inwestycyjną lub planujesz jej zakup? Zaaranżuj odpowiednio łazienkę, a szybciej znajdziesz rzetelnego najemcę/nabywcę i zarobisz znacznie więcej na odsprzedaży czy wynajmie.
Łazienka i kuchnia to pomieszczenia, które w mieszkaniu pod inwestycję należy wykończyć z największą dokładnością. Zwłaszcza łazienką można potencjalnych klientów oczarować albo przeciwnie – całkowicie zniechęcić. Właściciele nieruchomości inwestycyjnych często popełniają fundamentalne błędy. Umieszczają w mieszkaniach zniszczone meble, przestarzałe urządzenia i kiczowate dekoracje, a brudne ściany malują pstrokatymi farbami. W efekcie, oferty pozostają bez odzewu przez wiele miesięcy, a właściciele zastanawiają się, co robią nie tak. By dziś zadowolić najemcę/nabywcę nie wystarczy zapewnienie mu niezbędnego do egzystencji minimum. Konkurencja na rynku nieruchomości jest ogromna. Tymczasem naprawdę nie trzeba wiele wysiłku i pieniędzy, by stworzyć przyjazną domownikom, nowoczesną łazienkę, która przełoży się na doskonałe pierwsze wrażenie o całym lokalu.
Aranżacja łazienki. Uniwersalnie czy spersonalizowanie?
Przede wszystkim zapomnij o swoich specyficznych potrzebach i gustach, zwłaszcza jeśli lubisz aranżacyjne eksperymenty. Urządzasz mieszkanie dla potencjalnego najemcy/nabywcy. Przeanalizuj potencjał i możliwości swojego mieszkania. Zastanów się, kogo chcesz (i możesz) zainteresować ofertą i pod tym kątem dopasuj aranżację wszystkich pomieszczeń. Inne potrzeby i oczekiwania będzie mieć singiel, inne studenci, inne młode małżeństwo, a jeszcze inne rodzina z dziećmi w różnym wieku. Łazienka powinna być uniwersalna stylowo i spersonalizowana funkcjonalnie. Postaw raczej na jasne barwy, dzięki którym pomieszczenie zyska na świeżości i przestronności. Przyszli posiadacze muszą czuć się w nowych wnętrzach dobrze i swobodnie.
Prostota kluczem - minimalistyczna łazienka
Zainwestuj tylko w kluczowe urządzenia i meble. Uwolnij mieszkanie od gratów. W łazience postaw na minimalistyczną aranżację, stonowane kolory, geometryczne formy, gładkie płytki i funkcjonalne sprzęty. Kupuj zestawy, które są kompatybilne funkcjonalnie, spójne stylowo i kosztują znacznie mniej. Przykładowo, za zestaw WC 6w1 Massi Decos Mini (miska wisząca z deską wolnoopadającą, bidet wiszący, stelaże do WC i do bidetu oraz maty wygłuszające) zapłacisz jedynie 1820 zł. Jeśli nastawiasz się na bardziej wymagającego klienta, wybierz zestaw 4w1 z wanną wolnostojącą, miską wiszącą WC, bidetem wiszącym i baterią wolnostojącą. W ofercie Massi znajdziesz wiele kompletnych, designerskich i co ważne – atrakcyjnych cenowo zestawów.
Na co zwrócić uwagę przy wyborze produktów do łazienki?
Ważną kwestią podczas urządzania łazienki jest wysoka jakość i użyteczność stosowanych rozwiązań. Warto wybierać produkty z dobrym i sprawnym serwisem (gwarancja door-to-door, długi okres gwarancji np. 10 lat, realizacja usługi w kraju), łatwe w naprawie, pochodzące z pewnego źródła. Solidność materiałów ma szczególne znaczenie w przypadku stelaży podtynkowych i odpływów liniowych, ponieważ w przypadku awarii ich wymiana jest trudna i pracochłonna. Jeśli Twoje mieszkanie wymaga generalnego remontu, koniecznie pomyśl o wymianie instalacji. Rozwiązania instalacyjne muszą cechować się niezawodnością, szczelnością i łatwością konserwacji. Standard i funkcjonalność łazienki podwyższą także innowacyjne technologie. Antybakteryjna nanopowłoka Easy Clean w ceramice Massi zapobiega gromadzeniu się zanieczyszczeń i ułatwia mycie, system Anti Calc w deszczownicach i słuchawkach prysznicowych chroni przed kamieniem, a technologia Easy Flush w miskach WC zapewnia skuteczne i ekonomiczne spłukiwanie wody.
Wanna czy prysznic? Co się sprawdzi w mieszkaniu inwestycyjnym?
Urządzając łazienkę w mieszkaniu inwestycyjnym, warto pomyśleć o amatorach obu form kąpieli. Rezygnowanie z wanny tylko z powodu małego metrażu łazienki to ogromny błąd. Wiele osób nie wyobraża sobie mieszkania bez wanny. Na rynku znaleźć można specjalne modele dedykowane właśnie małym łazienkom. Są krótsze, a przy tym bardzo komfortowe w użytkowaniu. Co więcej, wystarczy zamontować parawan nawannowy i deszczownicę, by uzyskać rozwiązanie 2w1 – prysznic i wannę. Taki sam efekt funkcjonalny uzyskasz dobierając do wanny wolnostojącej baterię stojącą ze słuchawką prysznicową.
Mieszkanie inwestycyjne powinno być przede wszystkim komfortowe, praktyczne i solidnie urządzone. Warto pamiętać, że potencjalny nabywca/najemca pierwsze kroki prawie na pewno skieruje do kuchni i łazienki, dlatego w te 2 pomieszczenia nie wahaj się zainwestować najwięcej.
- Przeczytaj również nasz poradnik o tym, jak sprawić, aby wanna stała się miejscem zabaw dla dzieci.
- Wróć do listy artykułów i porad dotyczących aranżacji łazienek.